Ukradli złoto za ponad 370 tys. zł! Zaatakowali Grzegorza, gdy wracał do domu

i

Autor: materiały prasowe Ukradli złoto za ponad 370 tys. zł! Zaatakowali Grzegorza, gdy wracał do domu

Szok!

Ukradli złoto za ponad 370 tys. zł! Zaatakowali Grzegorza, gdy wracał do domu

2023-06-28 18:56

Do kradzieży doszło w Strzyżowie na Podkarpaciu. Grzegorzowi C. ukradziono wyroby ze złota o wartości ponad 370 tys. zł! Cztery osoby zostały oskarżone - akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego w Strzyżowie. Złoto policja odzyskała, a troje oskarżonych poddało się dobrowolnie karze.

Jak poinformował w środę (28.06.2023) prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, która sporządziła akt oskarżenia w tej sprawie, oskarżeni to: 36-letnia Żaneta K., 33-letni Dariusz R., 30-letni Roman P. i 47-letni Paweł S. Do rozboju doszło 10 lipca 2022 roku.

- Pokrzywdzony Grzegorz C. około godz. 22 wrócił do swojego miejsca zamieszkania w Strzyżowie. Wówczas, gdy wysiadał z samochodu, został zaatakowany przez dwóch napastników: Dariusza R. i Romana P., którzy uprzednio zaplanowali sposób działania wspólnie z Żanetą K. i Pawłem S. – wyjaśnił prokurator Ciechanowski.

Dodał, że sprawcy bili napadniętego Grzegorza C. po głowie i ukradli mu kosztowności.

- Na skutek podjętych czynności operacyjnych-wykrywczych i procesowych przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, doszło do odzyskania pełnego mienia będącego przedmiotem dokonanego rozboju – zaznaczył prokurator.

Kradzież złota. Cztery osoby oskarżone

Prokuratura oskarżyła Żanetę K., Dariusza R., Romana P. i Pawła S. o popełnienie wspólnie i w porozumieniu rozboju i spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu na szkodę Grzegorza C. oraz zabranie mu wyrobów ze złota o wartości 370 tys. 290 zł.

Ponadto Dariusza R. oskarżono także o żądanie od Grzegorza C. pieniędzy w zamian za zwrot przywłaszczonych wyrobów ze złota. Natomiast Pawłowi S. zarzucono także próbę nakłonienia policjanta "do naruszenia przepisów prawa w związku z zaistniałym rozbojem".

Za zarzucane im przestępstwa grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Troje oskarżonych: Żaneta K., Dariusz R. i Roman P. przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze, natomiast Paweł S. tylko częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Wobec Żanety K. uzgodniono karę 2 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności i 20 tys. zł grzywny; wobec Dariusza R. karę 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności i 39 tys. zł grzywny, zaś wobec Romana P. karę 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności 20 tys. zł grzywny.

Żaneta K. nie była wcześniej karana. Natomiast pozostali oskarżeni byli już karani: Dariusz R. za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, Paweł S. za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, a Roman P. za przestępstwa przeciwko mieniu.

Rolnicy. Podlasie. Andrzej ustawia bele siana. Pojawił się ciężki sprzęt
Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem kradzieży?