POSKLEJALO SOWE

i

Autor: Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Puszczyka sklejał cały zespół weterynarzy

Weterynarze z Przemyśla posklejali sowę. Dzięki doczepionym lotkom, ptak znów poleci! [GALERIA]

2022-02-02 19:41

Jeśli można pomóc zwierzętom, zdecydowanie trzeba to zrobić. Z takiego założenia wyszedł zespół weterynarzy z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, do których trafiła sowa. Ptak stracił najważniejsze pióra czyli tzw. lotki i sterówki. W lecznicy postanowiono posklejać sowę!

To niebywałe, co zrobili weterynarze z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Trafiła do nich sowa, która straciła najważniejsze dla siebie pióra, by móc wzbić się w powietrze. Sowa bez lotek  w skrzydłach i sterówek w ogonie nie może latać. Żeby pióra odrosły, potrzeba około 2-3 lata. Gdyby ptak był tyle w Lecznicy, byłoby mu bardzo ciężko wrócić do natury. Weterynarze zdecydowali się postawić wszytko na jedną kartę i przykleić pióra, która sowa o imieniu Sinus straciła.   

Weterynarze wprowadzili ptaka w stan śpiączki, potem za pomocą kleju skrupulatnie przyklejali jedno pióro do drugiego, by puszczyk mógł wykonać swój lot życia z doklejonymi skrzydłami. Uziemienie ptaka na kilka lat mogłoby być dla niego zabójcze. Teraz dostał swoją szansę na życie.

Poniżej zdjęcia z Ośrodka Zwierząt Chronionych w Przemyślu:

Grzegorz zginął przysypany kukurydzą

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl

Sonda
Czy bierzesz zwierzęta ze schroniska?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE