Wiadomo, kiedy rusza sezon na rzeszowski kąpieliskach!

i

Autor: Urząd Miasta Rzeszowa Wiadomo, kiedy rusza sezon na rzeszowski kąpieliskach!

Trwają przygotowania

Wiadomo, kiedy rusza sezon na rzeszowskich kąpieliskach! Znamy cennik

2023-05-30 14:43

Z informacji przekazanych przez urząd miasta wynika, że sezon letni 2023 na rzeszowskich kąpieliskach oficjalnie rozpocznie się 10 czerwca. Zarówno na basenach ROSiR, jak i Żwirowni trwają przygotowania do jego inauguracji.

Jak przekazuje Bartosz Gubernat z kancelarii prezydenta, prace na basenach odkrytych przy ulicy Pułaskiego trwają od kilku tygodni. W pierwszej kolejności została opróżniona z wody niecka basenu wyczynowego oraz brodziki dla dzieci. Następnie opróżniono basen rekreacyjny. Niecki zostały dokładnie umyte i wstępnie przygotowane do ostatecznego czyszczenia przed nalaniem wody. W kolejnym etapie pracownicy ROSiR umyli pozostałe elementy basenów, m.in. rynny przelewowe, obrzeża basenowe, kratki i liny torowe. Wyczyszczone zostały szatnie oraz nawierzchnia tartanowa między basenami.

W związku z planowanymi imprezami na terenie basenów otwartych dokupiono 15 ton piasku do poprawy nawierzchni boiska do piłki plażowej.

Na kąpielisku Żwirownia przy ul. Kwiatkowskiego wkrótce nastąpi rozbiórka uszkodzonych części pomostu. Aktualnie trwają prace związane przygotowaniem jego nowych elementów drewnianych. Są one obrabiane, zabezpieczane i malowane.

Do hangaru znajdującego się przy kąpielisku został doprowadzony prąd, odnowiono także jego elewację. Na plażę dowieziono 100 ton świeżego piasku.

Rzeszów. Otwarcie kąpielisk. Cennik

Sezon letni na basenach otwartych przy ul. Ks. Jałowego 23A oraz na kąpielisku miejskim przy ul. Kwiatkowskiego w tym roku rozpocznie się w sobotę 10 czerwca.

Baseny otwarte będą czynne codziennie w godzinach 9-20.

Kąpielisko Żwirownia będzie czynne codziennie w godzinach 10-18. Oba kąpieliska będą strzeżone przez ratowników, w obu miejscach będą działać punkty gastronomiczne, także w formie food trucków.

Cennik baseny otwarte – ul. Ks. Jałowego 23a: bilet normalny 25,00 zł, po godz. 17.00 - 17 zł, ulgowy 17 zł, po godz. 17.00 - 12 zł. Wynajęcie leżaka to koszt 12 zł, a po godz. 17.00 - 6 zł. 

Cennik kąpielisko Kwiatkowskiego - bilety normalne 6 zł, ulgowe 4 zł, wynajęcie leżaka 10 zł. 

Express Biedrzyckiej - Piotr ZGORZELSKI