Wielki kret na Podkarpaciu. Transport maszyny TBM. Będą utrudnienia, podano szczegóły

i

Autor: GDDKiA Wielki kret na Podkarpaciu. Transport maszyny TBM. Będą utrudnienia, podano szczegóły

Maszyna TBM na Podkarpaciu

Wielki kret na Podkarpaciu. Transport maszyny TBM. Utrudnienia, podano szczegóły

2022-11-28 9:00

Maszyna TBM, która wydrąży tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica już na Podkarpaciu! Na placu budowy trwają przygotowania, by przyjąć ten ogromny transport. Kolumna z "wielkim kretem" spowoduje utrudnienia w ruchu drogowym. Szczegóły poniżej.

Wielki kret do drążenia tunelu na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica dotarł na Podkarpacie! Potężna kolumna pojawiła się już w naszym regionie w czwartek (24 listopada). Jak informuje GDDKiA  kolejny etap transportu elementów maszyny za nami! Dziś w nocy (28 listopada/29 listopada 2022) maszyna dotrze na plac budowy. 

Podkarpacie. Transport maszyny TBM utrudnienia 28/29 listopada 2022

28 listopada (poniedziałek) o godzinie 22:00 transport maszyny TBM wyruszy z węzła Rzeszów Południe na S19, następnie ul. 9 Dywizji Piechoty i ul. Podkarpacką w Rzeszowie, i dalej drogą krajową nr 19 w kierunku miejsca docelowego, czyli placu budowy w Babicy.

Transport, po zjeździe z węzła Rzeszów Południe, będzie poruszał się ul. 9. Dywizji Piechoty a następnie ul. Podkarpacką. Po dojeździe konwoju do granicy m. Rzeszów, co nastąpi ok. 23.30, do czasu przejazdu kolumny ruch pojazdów na DK19 na kierunku Babica-Rzeszów zostanie wstrzymany, dla kierunku Rzeszów - Babica nie będzie możliwości wyprzedzenia kolumny. Po przejeździe kolumny, ruch pojazdów będzie sukcesywnie przywracany. W miarę możliwości kierowcy są proszeni o korzystanie z tras alternatywnych.

Po przejeździe kolumny konwoju ruch będzie sukcesywnie przywracany na całej trasie, jednak do czasu, kiedy konwój nie minie skrzyżowania w Babicy, zatrzymane pojazdy będą musiały oczekiwać na możliwość przejazdu w kierunku Rzeszowa.

Przyjazd do Babicy planowany jest we wtorek (29 listopada) około godz. 2:00.

Jak zaznacza GDDKiA, konwoje będą posiadać specjalistyczne zabezpieczenie. Będą to m.in. tablice VMS (znaki zmiennej treści), mobilne poduszki zderzeniowe za kolumną, piloci kierujący ruchem oraz obstawa policji.

- Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność i stosowanie się do znaków oraz wprowadzanej na czas przejazdu zmienionej organizacji ruchu. Zwracamy się do osób, które będą obserwować przejazd kolumny o odpowiedzialne zachowanie. Prosimy, aby nie podchodzić na bliską odległość do pojazdów biorących udział w konwoju. Zabronione jest także zatrzymywanie się na drodze lub zwalnianie na jezdniach obok w celu wykonania zdjęć lub nagrania filmów - apeluje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Dwa wypadki na S19 w Stobiernej
Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE