Wiosna w Rzeszowie. Rozpoczęły się wiosenne nasadzenia kwiatów [WIDEO]

i

Autor: Czytelnik Wiosna w Rzeszowie. Rozpoczęły się wiosenne nasadzenia kwiatów [WIDEO]

Wiosna w Rzeszowie. Rozpoczęły się wiosenne nasadzenia kwiatów

2022-03-28 11:09

Ruszyły wiosenne nasadzenia kwiatów w Rzeszowie. W okolicach rond i skrzyżowań pojawiają się kolorowe bratki. Wiosną w Rzeszowie posadzonych zostanie też blisko pół tysiąca dużych drzew, pojawią się krzewy i kwietne łąki. Szczegóły poniżej.

Wiosna w Rzeszowie. Rozpoczęły się nasadzenia kwiatów

W Rzeszowie wiosnę można poczuć nie tylko dzięki pogodzie, która w ostatnich dniach rozpieszcza nas słońcem. W okolicach rond i skrzyżowań pojawiają się kolorowe bratki, które ozdabiają miasto. Jak przekazuje ratusz, wiosną posadzonych zostanie również blisko pół tysiąca dużych drzew! Duże drzewa (obwód pnia 25-50 cm) pojawią się m.in. w Parku Niezapominajek przy ul. Wiktora, na terenie rekreacyjnym na os. Krakowska Południe, przy ul. Brydaka, Kolbego i Starzyńskiego, w pasie drogowym al. Armii Krajowej i wielu innych lokalizacjach. Sadzone będą m.in. platany klonolistne, dęby błotne, magnolie japońskie, grusze drobnoowocowe, tulipanowce amerykańskie, miłorzęby dwuklapowe oraz wiele rodzimych gatunków takich jak lipy, dęby, klony czy graby.

Zobacz też: Beskid Niski. Dramat na szlaku. Znaleziono ciało mężczyzny. Tragiczny finał poszukiwań

W ramach wiosennych nasadzeń, przygotowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej, na rzeszowskich placach, w parkach i przy ulicach pojawi się także 475 krzewów. Założona zostanie także nowa łąka kwietna (w rejonie skrzyżowania al. Batalionów Chłopskich i ul. Staroniwskiej) o powierzchni 500 m kw. Jak wynika z informacji przekazanych przez UM Rzeszów, szacunkowy koszt wiosennych nasadzeń to ok. milion zł. Kolejne tegoroczne zielone inwestycje, wśród których są m.in. parki, ogrody kieszonkowe oraz także ciąg dalszy nasadzeń drzew i krzewów, już są przygotowywane.

Sonda
Czy w Rzeszowie mamy wystarczająco dużo zieleni?