Wjechał na przejazd kolejowy podczas opuszczania rogatek. Dostał mandat 2 tys. zł

i

Autor: podkarpacka policja/Beata Olejarka Wjechał na przejazd kolejowy podczas opuszczania rogatek. Dostał mandat 2 tys. zł

Srogi mandat

Wjechał na przejazd kolejowy podczas opuszczania rogatek. Dostał mandat 2 tys. zł

2023-01-30 14:12

Srogi mandat otrzymał 72-letni kierowca, który przejechał przez przejazd kolejowy, mimo włączonych sygnalizatorów i opuszczających się rogatek. Zdarzenie to widzieli policjanci, którzy ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2 tys. złotych oraz 15 punktami karnymi.

Radymno. Wjechał na przejazd podczas opuszczania rogatek. Dostał mandat 2 tys. zł

Do zdarzenia doszło w piątek (27 stycznia 2023) po godz. 12.00 w Radymnie, na przejeździe kolejowym. Policjanci z miejscowego komisariatu pełniący służbę w tym rejonie, zauważyli kierującego mercedesem, który przy pulsującym czerwonym świetle wjechał na przejazd kolejowy, gdy rogatki zaczęły opadać!

- Dróżnik widząc tą sytuację, był zmuszony podnieść rogatki ku górze, aby nie doszło do ich uszkodzenia. Tuż za przejazdem kolejowym, funkcjonariusze zatrzymali kierującego mercedesem do kontroli - podaje KPP Jarosław.

72-letni mieszkaniec gminy Radymno otrzymał mandat za swoje przewinienie. Został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. złotych oraz 15 punktami karnymi.

- Apelujemy o rozsądek i bezwzględne stosowanie się do przepisów dotyczących przekraczania przejazdów kolejowych - apelują policjanci.

Kierowcy powinni pamiętać, że  kasowanie punktów karnych odbędzie się dopiero po dwóch latach, a nie po roku! Zniesiono szkolenia reedukacyjne, które pozwalały na zmniejszenie punktów karnych.

Finał WOŚP w Rzeszowie
Sonda
Czy dostałaś/eś kiedykolwiek mandat za przekroczenie prędkości?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki