Wybory na prezydenta Rzeszowa. Kto będzie kandydował? Giełda nazwisk

2021-03-03 9:57 ap
Małgorzata Kidawa-Błońska stanowczo o wyborach w Rzeszowie. Wicemarszałek Sejmu nie ma wątpliwości
Autor: rrav/Pixabay.com

Kto zostanie prezydentem Rzeszowa? To pytanie rozgrzewa nie tylko samych mieszkańców miasta, ale też polityków. W środę 10 lutego w dzień swoich urodzin Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska prezydenta Rzeszowa. Na następcę wskazał Marcina Warchoła. Chętnych do urzędu prezydenta w Rzeszowie jest sporo. Kto pojawił się już na giełdzie nazwisk? Przeczytajcie.

Tadeusz Ferenc rozpoczął przygodę z rządzeniem Rzeszowem w listopadzie 2002 roku. Trwała ona 18 lat, a jak wynika z sondażu IBRIS mieszkańcy bardzo pozytywnie oceniają jego rządy. Obecnie w Rzeszowie rządy przejął komisarz wyznaczony przez premiera Mateusza Morawieckiego - Marek Bajdak, dotychczasowy dyrektor Wydziału Nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Przedterminowe wybory prezydenta mają zostać zarządzone na 9 maja. Kto w nich wystartuje?

Wybory na prezydenta Rzeszowa. Giełda nazwisk

Pierwszym nazwiskiem, jakie się pojawiło, to nazwisko Marcina Warchoła z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Warchoł był obecny podczas konferencji, na której Ferenc ogłosił odejście. To jego prezydent Rzeszowa "namaścił" na następcę. Z ramienia Prawa i Sprawiedliwości kandydować ma najprawdopodobniej Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. Koalicja Obywatelska zapowiedziała, że wystawi kandydata, jednak wciąż nazwiska nie ma. Podczas briefingu w Rzeszowie Borys Budka zapewnił, że kandydat bądź kandydatka opozycji na prezydenta miasta będzie wyłoniony w Rzeszowie, a nie w "partyjnych utarczkach". Nazwiska, jakie się pojawiają to Paweł Kowal oraz Paweł Poncyljusz. PSL ma już swojego kandydata - to Edward Słupek, prezes spółdzielni mieszkaniowej „Zodiak” w Rzeszowie. Chęć kandydowania ogłosił również Maciej Masłowski, były poseł Kukiz'15, a także Agnieszka Itner, organizatorka rzeszowskich Strajków Kobiet, członkini Partii Razem.

Oświadczenie Prezydenta Tadeusza Ferenca o rezygnacji ze stanowiska
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE