SŁODYCZE NA DZIEN MAMY

i

Autor: Facebook W Cukierni Julian Orłowski & Kazimierz Rak w Rzeszowie możemy się zaopatrzeć w najsłodsze prezenty dla mam

Wyjątkowe słodkości na Dzień Matki z rzeszowskiej cukierni [GALERIA]

2022-05-25 13:56

26 maja obchodzimy Dzień Mamy. To jedno z najpiękniejszych świąt w naszym kalendarzu, bo wiadomo, że mama zastąpi nam wszystkich, ale nikt nie zastąpi mamy. Rzeszowscy cukiernicy z najbardziej znanej Cukierni Julian Orłowski & Kazimierz Rak przygotowali specjalna słodką ofertę na ten szczególny dzień.

Dzień Matki w Polsce obchodzimy 26 maja. To piękne święto kalendarzowe pojawiło się w naszym kraju w roku 1914 i odbyło się w Krakowie dnia właśnie 26 maja. Po uzyskaniu przez Polskę niepodległości zwyczaj ten umocnił się i stał częścią naszej tradycji.

Zobacz też: Memy na Dzień Matki 2022. Zobacz najlepsze anegdoty i śmieszne obrazki

Puszczyk zaplątał się w siatkę i zgubił rodzinę

Dzień Matki na całym świecie również najczęściej obchodzi się w maju. W 77 państwach świata mamy świętują w drugą niedzielą miesiąca. Tak jest między innymi w USA, Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Chile, Chinach, Czechach, Danii, Niemczech, Japonii, Holandii, RPA, Turcji, Włoszech oraz na Ukrainie i  Kubie. W pierwszą niedzielę maja świętują mamy w Rumunii, Portugalii, Hiszpanii, Mozambiku, na Węgrzech i Litwie. W ostatnią w Szwecji, Tunezji i Francji.

Słodki Dzień Matki w Rzeszowie

Cukiernicy z Miodowej w Rzeszowie pamiętają o wszystkich ważnych świętach na swój słodki sposób  i specjalnie dla mam przygotowano ofertę w związku z ich dniem. W cukierni można zamówić słodkie torty i kupić kolorowe babeczki oraz czekoladowe serduszka wypełnione przepysznymi pralinkami. Wszystko ręcznie wykonane z zastosowaniem najlepszych składników, bo przecież nasze mamy zasługują na wszystko co najlepsze, a przy okazji najsłodsze! 

Sonda
Czy obchodzisz Dzień Matki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE