Rockowa Noc 2022 w Rzeszowie. Znamy pierwszych artystów

2022-05-21 15:07
Rockowa Noc 2022 w Rzeszowie. Znamy pierwszych artystów
Autor: Grzegorz Bukała/ UM Rzeszowa Rockowa Noc 2022 w Rzeszowie. Znamy pierwszych artystów

Rockowa Noc odbędzie się 27 i 28 sierpnia. To już siedemnasta edycja rzeszowskiego festiwalu, który w tym roku „wchodzi na wyższy poziom mocy”. Zmienia się jego lokalizacja, a line-up obiecuje sporo! Organizatorzy zapowiadają też inne niespodzianki, nie tylko te muzyczne. Szczegóły poniżej.

To już 17. edycja Rockowej Nocy w Rzeszowie. 27-28 sierpnia na otwartym terenie Miasteczka Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Akademickiej 3 czekają dwa dni rockowych mocnych brzmień! Usłyszymy też młodych twórców, którzy powalczą o statuetkę Tadeusza Nalepy i nagrodę finansową. W line - upie znaleźli się przedstawiciele rocka progresywnego, punka, metalu i nie tylko! Będzie ogień i dobra zabawa, w miejscu, które w ostatni weekend wakacji zmieni się w Rock City.

- W tym roku, tak jak podczas ubiegłorocznych wakacji, chcemy stworzyć przestrzeń i okazję do nawiązywania relacji międzyludzkich. Miasto będzie żyć, będzie jeszcze bardziej otwarte dla mieszkańców. Dlatego wprowadzamy nowe wydarzenia i ulepszamy te dobrze znane i cenione, jak Rockowa Noc. Rzeszów na mapie rockowej zawsze miał mocną markę i myślę że do tego właśnie wracamy. Jednym z takich zespołów, które już grały na Rockowej Nocy i zagrają również w tym roku jest KSU. I wreszcie dziś spełniło się moje marzenie i zagrałem z nimi na jednej scenie - mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Line – up Rockowej Nocy 2022

Ujawniono pierwszych artystów. Zagrają:

  • Dezerter
  • Riverside
  • Tides from Nebula
  • Turbo
  • KSU
  • Przegląd zespołów konkursowych i koncert laureata przeglądu konkursowego

- To już siedemnasta edycja Rockowej Nocy w Rzeszowie. Tym razem wchodzimy na jeszcze wyższy poziom mocy. Chcemy tworzyć w miejscu festiwalu Rock City, czyli „miasto wolności” - miejsce, w którym festiwalowa społeczność czuje się dobrze, może brać udział w spotkaniach, dyskusjach, korzystać ze stref dodatkowych aktywności, może wreszcie biesiadować przy ognisku do rana, bo będziemy między innymi organizować pole namiotowe. Cieszymy się, że pomogą nam w tym partnerzy, którzy mają bogate doświadczenie, którym chętnie się z nami dzielą – mówi Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

Bilety na Rockową Noc 2022

Sprzedaż biletów na Rockową Noc 2022 już ruszyła. Można je nabyć https://www.ticketmaster.pl/artist/rockowa-noc-bilety/1179794. Pierwsza pula jest sprzedawana w promocyjnej cenie, tj. 79,00 zł za karnet dwudniowy. Estrada Rzeszowska zaznacza, że wkrótce ogłosi kolejne szczegóły związane z festiwalem, w tym ujawni nazwiska kolejnych gwiazd.

Sonda
Czy w Rzeszowie czujesz się bezpiecznie?
Raport Złotorowicza (20.05.22) – Bartłomiej Radziejewski i prof. Jan Malicki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE