Rzeszów. Wiadukt połączy ulice Wyspiańskiego i Hoffmanowej! "To bardzo ważna dla miasta inwestycja"

2022-05-20 7:31
Rzeszów. Wiadukt połączy ulice Wyspiańskiego i Hoffmanowej ! Umowa podpisana
Autor: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa Rzeszów. Wiadukt połączy ulice Wyspiańskiego i Hoffmanowej ! Umowa podpisana

Podpisano umowę dotyczącą zaprojektowania wiaduktu, który połączy ulicę Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej w Rzeszowie. Nowy wiadukt ma pomóc upłynnić ruch samochodów w związku ze zwiększeniem ilości pociągów, które mają kursować w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. Jak podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa - Jest to jedna z kluczowych inwestycji, która bezkolizyjnie skomunikuje wschodnią i zachodnią część naszego miasta. Szczegóły poniżej.

W rzeszowskim ratuszu podpisano umowę dotycząca zaprojektowania wiaduktu, który połączy ulicę Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej. Wykonawcą dokumentacji będzie firma Mosty Katowice. Jak zaznacza prezydent Konrad Fijołek, budowa nowego wiaduktu to kluczowa inwestycja w Rzeszowie.

– To bardzo ważna dla miasta inwestycja, która połączy dwie części miasta omijając tory kolejowe. Należy pamiętać, że tory będą coraz intensywniej wykorzystywane przez pociągi Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Obecnie mamy, w szeroko pojętym śródmieściu, tylko dwa tego typu bezkolizyjne połączenia – pierwsze to wiadukt Śląski, drugie to przejazd pod torami w ciągu al. Batalionów Chłopskich. Połączenie ul. Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej będzie kolejnym. Cieszę się, że projekt wiaduktu wykona renomowana firma, która ma duże doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach – Mosty Katowice – mówił podczas uroczystości prezydent Konrad Fijołek.

Zobacz też: Rzeszów. Przebudowa skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego i al. Powstańców Warszawy. Powstanie wiadukt i rondo

Jak będzie wyglądało połączenie, które zostanie zaprojektowane?

– Jego początek to rejon skrzyżowania ulic Wyspiańskiego i Bohaterów. Od tego miejsca rozpocznie się budowa ul. Wyspiańskiego nowym śladem. Mniej więcej na wysokości skrzyżowania z ul. Wita Stwosza rozpocznie się podjazd nowej drogi na wiadukt, który przejdzie nad obecną ulicą Wyspiańskiego i torami kolejowymi – tłumaczył szczegóły przyszłej inwestycji Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Wiadukt połączy się z ul. Hoffmanowej – ok. 300 metrów od skrzyżowania z ul. Mochnackiego. Ponadto inwestycja obejmie także rozbudowę części ul. Sondeja oraz połączenie nowej trasy z ul. Łokietka. Całość budowy i przebudowy dróg, wraz z wiaduktem, to ok. 1500 metrów. Koszt projektu to ok. 2,5 mln zł. Dokumentacja ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.

Zajechał jej drogę i wycelował w jej kierunku broń. W aucie były materiały wybuchowe
Sonda
Czy w Rzeszowie mamy wystarczająco dużo zieleni?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE