Rzeszów. Przebudowa skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego i al. Powstańców Warszawy. Powstanie wiadukt i rondo

2022-05-18 8:43
Rzeszów. Przebudowa skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego i al. Powstańców Warszawy. Powstanie wiadukt i rondo
Autor: Grzegorz Bukała/ Urząd Miasta Rzeszowa Rzeszów. Przebudowa skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego i al. Powstańców Warszawy. Powstanie wiadukt i rondo

Jedno z najbardziej obciążonych ruchem skrzyżowań w Rzeszowie, to jest ul. Kwiatkowskiego i al. Powstańców Warszawy zostanie przebudowane! Powstanie tu rondo i wiadukt. Miasto zamierza ogłosić przetarg na wykonanie projektu inwestycji.

Rzeszowski ratusz zapowiada przebudowę skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego i al. Powstańców Warszawy. Zamiast sygnalizacji świetlnej ma powstań rondo oraz wiadukt.

- Przygotowując przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy skrzyżowania opieraliśmy się na analizach wykonanych przez naukowców z Politechniki Rzeszowskiej oraz na danych zebranych przez pracowników Miejskiego Zarządu Dróg – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Firma, która zostanie wybrana w przetargu opracuje dokumentację projektową przebudowy skrzyżowania. Projekt ma być gotowy jesienią przyszłego roku.

Zobacz też: Tragedia kolejowa w Łańcucie. Dlaczego Krystyna zginęła? Na jaw wychodzą straszne szczegóły

Zamiast sygnalizacji świetlnej powstanie rondo. Częścią inwestycji ma być także budowa nad rondem wiaduktu na al. Powstańców Warszawy na kierunku wschód-zachód. Według ekspertów, ma to poprawić płynność ruchu na skrzyżowaniu i pomóc w rozwiązaniu problemów komunikacyjnych na ul. Kwiatkowskiego.

Jak podaje rzeszowski Ratusz, przebudowa skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego z al. Powstańców Warszawy będzie pierwszym etapem wdrażania nowych rozwiązań, które poprawią komunikację osiedli Drabinianka i Budziwój z rzeszowskim śródmieściem. Drugim będzie przebudowa ulicy Kwiatkowskiego.

Express Biedrzyckiej 17.05 (Goście: płk Piotr Gąstał, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, Michał Kołodziejczak) Sedno Sprawy: Anna Michalska
Sonda
Czy w Rzeszowie czujesz się bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE