Tragedia kolejowa w Łańcucie. Dlaczego Krystyna zginęła? Na jaw wychodzą straszne szczegóły

2022-05-16 18:15
LANCUT
Autor: Materiały policyjne Kobieta, która zginęła w tragicznym wypadku najpradopodobniej targneła się na swoje życie

Do potwornej tragedii na torach kolejowych w Łańcucie doszło w środę, 11.05.2022. Samochód osobowy zderzył się tam z pociągiem technicznym. Efekt był katastrofalny. 50-letnia kobieta kierująca fordem zginęła na miejscu. Na jaw wychodzą coraz bardziej makabryczne szczegóły. W dodatku, po całym zdarzeniu maszynista miał zbiec z miejsca wypadku.

O tragicznym wypadku na torach kolejowych, do którego doszło w Łańcucie w środę (11 maja 2022) informowała podkarpacka policja.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta kierująca fordem wjechała na przejazd kolejowy prawdopodobnie podczas opuszczania zapór. Wówczas doszło do tragedii. Samochód utknął między zaporami i zderzył się z pociągiem technicznym. Na miejscu śmierć poniosła kierująca fordem, 50-letnia mieszkanka powiatu łańcuckiego – informowała Anna Klee-Bylica.

Zobacz też: Nie żyje 33-letni motocyklista. Tragiczny wypadek w Łące

Najbliżsi pożegnali strażaka z Leżajska, który zginął na przejeździe kolejowym w Tryńczy

Wypadek na torach w Łańcucie. Nowe fakty

Teraz na jaw wychodzą nowe szczegóły. Całe zdarzenie będzie szerzej badane przez prokuraturę. 

-  Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadzi śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 11 maja 2022 roku w Łańcucie, doprowadzenia Krystyny C. do targnięcia się na własne życie poprzez wjechanie kierowanym przez nią pojazdem marki Ford Fokus, obok opuszczonych szlabanów na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżającą lokomotywę z maszyną techniczną, w wyniku czego poniosła śmierć, tj. o przestępstwo z art. 151 k.k. - informował rzecznik prasowyProkuratury Okręgowej w Rzeszowie Krzysztof Ciechanowski. 

ŁANCUT
Autor: Materiały policyjne W Wypadku w Łancucie zginęła 50-letnia Krystyna C. z powiatu łańcuckiego

Wypadek w Łańcucie. Maszynista uciekł z miejsca wypadku 

Według ustaleń "Super Expressu", maszynista miał uciec z miejsca wypadku! Prokuratura będzie sprawdzać, czy podczas wypadku był pod wpływem alkoholu. 

- Aktualnie nie ma możliwości jednoznacznego stwierdzenia, czy maszynista był pijany w momencie jazdy lokomotywą - będzie to przedmiotem ustaleń. Maszynista zbiegł z miejsca zdarzenia, a jako powód wskazał, że był w szoku. W lokomotywie znajdował się jeden maszynista - instruktor i jeden praktykant. W chwili zdarzenia lokomotywę prowadził praktykant pod nadzorem maszynisty - instruktora. Do zatrzymania maszynisty doszło 11 maja 2022 roku o godz. 23:30 w Hotelu Łańcut w Łańcucie- dodał prokurator.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE