„Mobilny Urzędnik" w Rzeszowie. Urzędnicy przyjadą do domu i pomogą załatwić sprawę

2022-05-19 7:35
„Mobilny Urzędnik w Rzeszowie. Urzędnicy przyjadą do domu i pomogą załatwić sprawę
Autor: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa „Mobilny Urzędnik" w Rzeszowie. Urzędnicy przyjadą do domu i pomogą załatwić sprawę

Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił usługę „Mobilny Urzędnik”. Pozwala ona na załatwienie spraw urzędowych w domu i jest skierowana głównie do seniorów oraz osób, które z powodu niepełnosprawności mają ograniczenia w poruszaniu się.

Usługa „Mobilny Urzędnik” daje możliwość rzeszowianom załatwienia spraw urzędowych w domu. Jak wynika z informacji przekazanych przez rzeszowski Ratusz, pracownik Urzędu Miasta Rzeszowa dostarczy potrzebne druki urzędowe, pomoże w ich wypełnieniu, przyjmie niezbędne dokumenty, a następnie zarejestruje je w urzędzie. Jeżeli sprawa tego wymaga urzędnik dostarczy także np. wydaną decyzję w prowadzonej sprawie.

Zobacz też: Pszczelarze z Rzeszowa uratowali pasiekę w Wielkopolsce [GALERIA]

Mobilny Urzędnik. Kto może skorzystać?

Usługa skierowana jest głównie dla seniorów oraz osób, które z powodu niepełnosprawności mają ograniczenia w poruszaniu się i nie mogą samodzielnie dotrzeć do urzędu. Aby skorzystać z "Mobilnego Urzędnika" można zgłosić się telefonicznie dzwoniąc na Infolinię Urzędu Miasta Rzeszowa, pod numer tel. 1 77 88 99 00 (zgłoszenia można dokonać także za pośrednictwem członka rodziny, czy opiekuna) od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30-15.30 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej – wysyłając zgłoszenie na adres: mobilny.urzednik@erzeszow.pl.

Przez "Mobilnego Urzędnika" można załatwić różne sprawy: od złożenia wniosku i wydania Ogólnopolskiej Karty Seniora, przez pomoc dla przedsiębiorców, po kwestie dotyczące wymiany i wydawania dowodu osobistego.

„Mobilny Urzędnik" odwiedza mieszkańców w środy i czwartki w godzinach od 9 do 14. Urzędnicy spotykają się z mieszkańcem w najbliższym dniu, w którym dostępny jest wolny termin. Usługa jest bezpłatna.

Muzeum Komórek w Bydgoszczy wkrótce zostanie zamknięte
Sonda
Czy w Rzeszowie czujesz się bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE