Leżajsk. Z konta 77-latki zniknęło 250 tys. zł! Sprzedała nieruchomość, by kupić nierefundowany lek

2022-05-17 13:08
Leżajsk. Z konta 77-latki zniknęło 250 tys. zł! Sprzedała nieruchomość, by kupić nierefundowany lek
Autor: _Alicja_ /Pixabay.com Leżajsk. Z konta 77-latki zniknęło 250 tys. zł! Sprzedała nieruchomość, by kupić nierefundowany lek

77-letnia mieszkanka Leżajska sprzedała nieruchomość za 250 tys. złotych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pieniądze, które trafiły na jej rachunek bankowy... zniknęły! Pieniądze te miały zostać przeznaczone na zakup nierefundowanego leku. Szczegóły poniżej.

77-latka z Leżajska sprzedała nieruchomość. Kwota 250 tys. złotych została przelana na jej konto bankowe, ale pieniądze zniknęły. Kobieta zgłosiła zawiadomienie o przestępstwie.

- Z ustaleń postępowania wynika, że w marcu 2022 r. 77-letnia pokrzywdzona dokonała sprzedaży należącej wyłącznie do niej, nieruchomości za kwotę 250.000 zł. Po wpływie środków pieniężnych na rachunek bankowy pokrzywdzonej, nieustalony obecnie sprawca, dokonał przelewu pełnej kwoty 250.000 zł bez woli i zgody pokrzywdzonej na inny rachunek bankowy, dokonując ich przywłaszczenia - informuje Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Zobacz też: Tragedia kolejowa w Łańcucie. Dlaczego Krystyna zginęła? Na jaw wychodzą straszne szczegóły

Leżajsk. Udało się odzyskać część pieniędzy

Na podstawie ustawy Prawo Bankowe wydano postanowienie o blokadzie pieniędzy na rachunku założonym przez oszusta. Dzięki temu udało się odzyskać 209,9 tys. złotych. 77-latka przebywa obecnie w placówce leczniczej w związku ze skomplikowanym procesem leczenia. Dlatego też odzyskane pieniądze, zostaną przeznaczone na zakup nierefundowanego leku.

- W sprawie obecnie wykonywane są intensywne czynności procesowe mające na celu wykrycie sprawcy przestępstwa oraz wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy, w tym także o charakterze międzynarodowym - przekazuje Krzysztof Ciechanowski.

Policyjny pościg za Włochem na motorze. Nie miał prawa jazdy i przejechał na czerwonym
Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą oszustwa internetowego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE