Wypadek osobówki z tirem. 4 dzieci i 2 dorosłych zostało rannych

i

Autor: Pixabay Wypadek osobówki z tirem. 4 dzieci i 2 dorosłych zostało rannych

GROŹNA ŚLIZGAWICA

Wypadek osobówki z tirem. 4 dzieci i 2 dorosłych zostało rannych

2023-11-29 9:10

W województwie podkarpackim na terenie Sędziszowa Małopolskiego doszło do tragicznego wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz tira. W wyniku zdarzenia aż 6 osób zostało rannych, w tym troje dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Obydwa pojazdy wylądowały w rowach po przeciwnych stronach jezdni. Co było przyczyną wypadku na Podkarpaciu? W jakim stanie są poszkodowani?

Wypadek na Podkarpaciu. 6 osób rannych, w tym troje dzieci

W Sędziszowie Małopolskim na Podkarpaciu doszło do wypadku z udziałem tira i samochodu osobowego. Osobówką kierowała 25-latka, a razem z nią tym samym autem podróżowała czwórka dzieci, w wieku od 3 do 6 lat. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że na ulicy Księżomost kobieta straciła panowanie nad kierownicą i zjechała na przeciwny pas jezdni. 

Los sprawił, że akurat z naprzeciwka jechał 53-letni kierowca tira. Na szczęście w porę zareagował i zanim doszło do zderzenia zdecydował zjechać z drogi i wjechał do rowu. Jego ciężarówka przewróciła się i później, aby móc się z niej wydostać, służby podstawiły mu drabinę.

Nikt nie zginął, ale wszystkie osoby biorące udział w wypadku, w tym czworo malutkich dzieci, zostały ranne i trafiły do szpitala na badania. W województwie podkarpackim warunki na drogach są bardzo trudne i policja apeluje o dostosowywanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. To już kolejny taki wypadek z udziałem dzieci.

Zima na Podkarpacie przyszła już w listopadzie

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy w skróconej wersji. Czy zdałbyś test za pierwszym razem?

Pytanie 1 z 10
Czy w tej sytuacji kierowca ma obowiązek włączyć kierunkowskaz, by zasygnalizować zmianę pasa ruchu z lewego na prawy?
Sytuacja