Zaatakował policjanta nożem, zadał kilka ran. 40-latek z Brzezin zatrzymany

i

Autor: podkarpacka policja Zaatakował policjanta nożem, zadał kilka ran. 40-latek z Brzezin zatrzymany

Zaatakował policjanta nożem, zadał kilka ran. 40-latek z Brzezin zatrzymany

2023-03-13 10:03

40-letni mieszkaniec Brzezin (powiat ropczycko-sędziszowski) miał zaatakować policjanta nożem! Do zdarzenia doszło, kiedy policjanci mieli doprowadzić mężczyznę do placówki medycznej. Początkowo mężczyzna zachowywał spokój, ale później wpadł w szał!

Do zdarzenia doszło w miejscowości Brzeziny na Podkarpaciu. We wtorek (7 marca 2023) , po godz. 6.00 policjanci udali się na jedną z posesji w celu doprowadzenia mieszkającego tam mężczyzny do placówki medycznej. Najpierw 40-letni mężczyzna był spokojny, ale kiedy poinformowano go o realizacji nakazu doprowadzenia, mężczyzna zaczął krzyczeć, aby mundurowi zaprzestali wykonywania swoich czynności.

- Zaczął się również agresywnie zachowywać, nie reagował na wezwania policjantów do zachowania zgodnego z prawem, dlatego też funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego, aby go obezwładnić. W trakcie tej czynności zaatakował jednego z nich nożem, zadając mu kilka ran. Sprawca napaści został obezwładniony przez interweniujących policjantów - przekazuje KPP Ropczyce.

Agresywny 40-latek został zatrzymany. Policjantowi udzielono pomocy medycznej. Nie wymagał hospitalizacji.

Jak informuje policja, 40-latek usłyszał m.in. zarzuty uszkodzenia ciała oraz napaści na funkcjonariusza publicznego. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. W piątek sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Śledztwo objęte jest nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ropczycach.

Dwóch policjantów w szpitalu. Szalony pościg w Lubuskiem
Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?