Zakażenia legionellą. ABW bada sprawę!

i

Autor: abw

Groźna bakteria

Zakażenia legionellą na Podkarpaciu. ABW bada sprawę!

2023-08-25 12:02

Jak podaje Radio RMF, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) bada sprawę zakażeń legionellą w Rzeszowie i okolicy. Funkcjonariusze mają sprawdzać m.in. działania lokalnych wodociągów. Szczegóły poniżej.

Z ustaleń Radia RMF FM wynika, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) bada sprawę zakażeń legionellą w Rzeszowie, ponieważ jest to ważny strategicznie rejon Polski, jeśli chodzi o wojnę w Ukrainie. To właśnie na Podkarpaciu znajduje się główna baza przerzutowa sprzętu wojskowego oraz ważne centrum pomocy wojennym uciekinierom. Jak podaje RMF FM, agenci ABW mają za zadanie wykluczyć informacje o możliwym celowym zakażeniu wodociągów.

W piątek (25 sierpnia 2023) sanepid przekazał najnowsze informacje dotyczące legionelli w Rzeszowie. Zakażenie tą groźną bakterią potwierdzono już u 113 osób przebywających w szpitalach na terenie Rzeszowa, powiatu rzeszowskiego, Dębicy, Przemyśla, Kolbuszowej, Łańcuta oraz Sędziszowa Małopolskiego.

Nie żyje 7 osób zakażonych bakterią Legionella oraz obarczonych chorobami współistniejącymi.

- Zgony dotyczą 4 mężczyzn i 3 kobiet w wieku 64-95 lat. Sześć osób mieszkało w Rzeszowie, a jedna w powiecie rzeszowskim - podaje sanepid.

Kto powinien się bać legionelli?