Zmarł ks. Jan Gibała, emerytowany proboszcz jasielskiej parafii. Papież Franciszek mianował go papieskim kapelanem

i

Autor: diecezja rzeszowska/pixabay.com Zmarł ks. Jan Gibała, emerytowany proboszcz jasielskiej parafii. Papież Franciszek mianował go papieskim kapelanem

Nie żyje ksiądz

Zmarł ks. Jan Gibała, emerytowany proboszcz jasielskiej parafii. Papież Franciszek mianował go papieskim kapelanem

2023-01-03 14:20

Nie żyje śp. ks. Jan Gibała, odszedł we wtorek 3 stycznia 2023. Smutną informację przekazała diecezja rzeszowska. Zmarły ksiądz był emerytowanym proboszczem parafii pw. NSPJ i NSNMP w Jaśle. Pełnil wiele ważnych funkcji kościelnych.

We wtorek, 3 stycznia 2023 zmarł ks. Jan Gibała. Miał 76 lat. Był emerytowanym proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi panny w Jaśle. Informację o śmierci księdza przekazała diecezja rzeszowska.

Z komunikatu wynika, że w środę 4 stycznia w kościele parafialnym w Jaśle (ul. Św. Jana z Dukli 4) o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Górnego. Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby odbędą się w czwartek, 5 stycznia 2023 r. w Jaśle – o godz. 12.00 odprawiona zostanie msza św. w kościele parafialnym a następnie pochowek na cmentarzu przy ul. Mickiewicza.

Ksiądz Prałat Jan Gibała urodził się 14 stycznia 1947 r. w Kąkolówce. Święcenia kapłańskie przyjął w 1973 r. Po święceniach pełnił funkcję wikariusza w Domaradzu, Dynowie, w parafii parafii pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie, a następnie od 21.08.1984 do 25.08.2017: był proboszczem parafii pw. NSPJ i NSNMP w Jaśle. W 2021 r. papież Franciszek mianował go papieskim kapelanem honorowym nadając mu godność prałata Jego Świątobliwości.

Groby rodzinne autora "Niezapomnianych". Mogiła z 1835 roku