Znany z TikToka ksiądz o Janie Pawle II. Internauci nie przebierają w słowach

i

Autor: Screen z filmu Znany z TikToka ksiądz o Janie Pawle II. Internauci nie przebierają w słowach

Burza w sieci

Znany z TikToka ksiądz o Janie Pawle II. Internauci nie przebierają w słowach

2023-03-10 9:47

Ksiądz Sebastian Picur jest znany z TikToka, gdzie nie boi się poruszać trudnych tematów związanych z wiarą i Kościołem Katolickim. Duchowny z Podkarpacia w swoich fillmikach odpowiada internautom na nurtujące ich pytania. Tym razem nawiązał o reportażu Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3" w TVN24. Zabrał głos w sprawie Jana Pawła II.

Ksiądz Sebastian Picur duchowny z Podkarpacia, który znany jest w całej Polsce wśród użytkowników TikToka. Ksiądz Picur nie boi się trudnych pytań, a jego nagrania są szeroko komentowane w mediach. Duchowny tym razem odpowiedział na pytanie dotyczące Jana Pawła II.

- Jakie jest księdza zdanie na temat ostatniego zamieszania wokół tematu Jana Pawła II? - brzmiało pytanie internauty.

Co na to ksiądz Sebastian Picur?

- Czy Jan Paweł II mógł popełniać błędy? Tak, ponieważ był człowiekiem. W testamencie napisał: "Wszystkich proszę o przebaczenie". Pomimo to... świętość Papieża potwierdzają liczne cuda i łaski wyproszone przez jego modlitwy i wstawiennictwo - przedstawił swoje stanowisko.

W komentarzach wybuchła burza.

"To nie błędy. To świadome tuszowanie kosztem wielu niewinnych, małych istot"; "Błędy!? To było świadome tuszowanie zbrodni"; "Należy rozróżniać błędy od zamierzonych przestępstw powodujących kolejne zbrodnie" ; "Ja moim dzieciom nie będę owijał w bawełnę. z kościołem" ; "Czy to jest żart? Najgorsza zbrodnią jest zbrodnia czyniona na dzieciach a ludzie, którzy to tuszują, są współwinni" ; "Czyli można całe życie krzywdzić, ale jak w testamencie poproszę o przebaczenie będzie ok?" 

Są też komentarze osób, które zgadzają się z opinią księdza:

"Był to wielki człowiek. Pięknie Ksiądz objaśnił. Zgadzam się z każdym słowem" ; "Nigdy nie zwątpię. Kocham całym sercem JP ll" ; "Jan Paweł II dbał o wszystkich. Janie Pawle II, dla większości jednak wciąż jesteś najpiękniejszym człowiekiem, za którym tęsknimy…"; "Jan Paweł 2, ukochany Papież. Nigdy nie zwątpię. Na zawsze w moim sercu".

Sonda
Czy chodzisz do kościoła co niedzielę?