Noszenie tych naszyjników to grzech. Popularny na TikToku ksiądz nie zostawia złudzeń

i

Autor: TikTok/pixabay.com Noszenie tych naszyjników to grzech. Popularny na TikToku ksiądz nie zostawia złudzeń

Noszenie tych naszyjników to grzech. Popularny na TikToku ksiądz nie zostawia złudzeń

2023-02-07 10:11

Ksiądz Sebastian Picur to chyba najpopularniejszy ksiądz na TikToku. Duchowny z Podkarpacia w swoich fillmikach odpowiada internautom na nurtujące ich pytania dotyczące wiary i kościoła. Tym razem padło na popularne w ostatnim czasie naszyjniki z minerałami. Ksiądz Picur w swoim filmiku zawarł informację, że ich noszenie to grzech, ale tylko w jednym wypadku. Jego odpowiedź wywołała lawinę komentarzy.

Ksiądz Sebastian Picur duchowny z Podkarpacia znany jest w całej Polsce wśród użytkowników TikToka. Ksiądz Picur nie boi się trudnych pytań, a jego nagrania są szeroko komentowane w mediach.

Tym razem ksiądz odpowiedział na pytanie o to, czy noszenie popularnych w ostatnim czasie naszyjników z naturalnych minerałów jest grzechem. Odpowiedź była krótka i prosta:

- Jeśli minerałom nadaje się nadprzyrodzone moce i łączy z magią, to ich noszenie jest grzechem - stwierdził ksiądz Picur.

Ta odpowiedź nie zadowoliła jednak niektórych internautów, którzy dopytywali m.in. co w przypadku, kiedy komuś zwyczajnie podoba się jakiś minerał i nie wierzy w jego moce?

- Noszenie minerałów w celach ozdobnych nie jest grzechem. Czym innym jest cel dekoracyjny, a czym innym magiczny - odpowiada ksiądz Picur.

Zapytano też, jak w takim razie powinniśmy traktować noszenie "cudownego medalika"?

- Noszenie cudownego medalika nie łączy się z siłą samego materiału, tylko z czcią Maryi, która prowadzi nas do Jezusa - brzmi odpowiedź.

Jeden z internautów stwierdza: "Tymczasem św. Hildegarda wspomina o leczniczych działaniach kamieni".

- Czym innym są naturalne właściwości, a czym innym "nadprzyrodzone" moce - zaznacza ksiądz Picur.

Sonda
Czy ksiądz jest dla ciebie osobą z autorytetem?