14-latek tonął przez dwie minuty. Nieprzytomnego wyciągnęli z wody przypadkowi ludzie

i

Autor: KP PSP Będzin 14-latek tonął przez dwie minuty. Nieprzytomnego wyciągnęli z wody przypadkowi ludzie

Dramat nad wodą

14-latek tonął przez dwie minuty. Nieprzytomnego wyciągnęli z wody przypadkowi ludzie

14-letni chłopiec tonął w Pogorii IV. Nastolatek kąpał się w miejscu, gdzie jest zakaz wchodzenia do wody, a także zakaz biwakowania. Przez dwie minuty nastolatek znajdował się pod wodą. Nieprzytomnego chłopaka wyciągnęli przypadkowi świadkowie. Tylko dzięki pomocy postronnych osób, 14 -latek przeżył.

Pogoria IV choć uwielbiana przez mieszkańców regionu, nigdy nie był kąpieliskiem. To największy akwen tzw. Pojezierza Dąbrowskiego. Została utworzona w 2005 roku. Zbiornik jest pod opieką RZGW w Gliwicach i obowiązuje tu zakaz biwakowania i zakaz kąpieli. Niestety, w niedzielę, 7 sierpnia o mały włos nie stracił tam życia 14-letni chłopiec.

- Poszkodowany przebywał pod wodą około 2 minuty i został wyciągnięty nieprzytomny z wody przez osoby postronne, które udzieliły pierwszej pomocy i przywróciły czynności życiowe - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie.

Czytaj również: To był tylko jeden skok. Koszmarny wypadek w Paprocanach. Lądował śmigłowiec LPR

14 -latek śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala.

To nie pierwszy raz, gdy nad Pogorią IV od strony Wojkowic Kościelnych rozgrywają się dramatyczne sceny. Jedną z najgłośniejszych tragedii, jaka rozegrała się w tym miejscu, była śmierć 7-letniej dziewczynki z Katowic, która w 2015 roku utonęła w tym dzikim kąpielisku.

Mimo iż w tym miejscu kąpać się nie wolno, latem policjanci i strażacy stale monitorują ten teren, również z łodzi i na rowerach.

Express Biedrzyckiej: Bogusław Grabowski o kryzysie węglowym: Teraz zostało już tylko różaniec odmawiać
Sonda
Czy wiesz w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy niemowlakowi i dziecku?
Nasi Partnerzy polecają