Nakło-Chechło: 17-latek utonął w zalewie

i

Autor: Policja

Koszmar na Śląsku

17-latek utopił się w zalewie Nakło-Chechło

2022-08-18 16:03

Kolejna tragedia nad wodą w województwie śląskim. Nie żyje 17-letni chłopak, który zmarł w wyniku utonięcia w zbiorniku Nakło-Chechło. Policja bada przyczyny tej tragedii. Łącznie w sierpniu utonęły już 34 osoby (dane na 17.08).

Tragedia nad zalewem Nakło-Chechło. W środę (17 sierpnia) policjanci otrzymali informację, że 17-letni chłopak nagle zniknął pod wodą. Rozpoczęto poszukiwania. Wystarczyło zaledwie kilka minut, aby go odnaleźć. Niestety, finał tej akcji był dramatyczny. - Ratownicy z tarnogórskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz ze strażakami i załogą ratownictwa medycznego, rozpoczęli walkę o jego życie. Niestety, po prawie godzinnej akcji nie udało się przywrócić mężczyźnie czynności życiowych. Będący na miejscu lekarz stwierdził zgon 17-letniego mieszkańca Tarnowskich Gór - podaje policja.

Czytaj również: Zwłoki zawinięte w dywan. Makabra na będzińskim osiedlu. "Było widać kształt ciała"

Na miejscu zdarzenia pojawił się prokurator. Przyczynę zgonu 17-latka wskaże sekcja zwłok. Wszczęte zostało także postępowanie, które wyjaśni dokładne okoliczności tego zdarzenia.

W sierpniu (dane do 17.08) tego roku w wyniku utonięcia zmarły już 34 osoby. W całym czerwcu ofiar było 87, a w lipcu 61. Policja przyznaje, że najczęstsze przyczyny utonięcia to brawura i alkohol.

Zobacz także: Stare Strącze: Ciało 6-miesięcznego dziecka w wannie! Zatrzymano trzy osoby

Tragedia w kopalni żwiru na Podlasiu. Utonął operator pływającej koparki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE