Dramat w Jastrzębiu-Zdroju

Jastrzębie-Zdrój. 3-latek wypadł z okna! Ojciec i jego partnerka byli pijani?!

2022-07-30 10:23

3-latek wypadł z okna na trzecim piętrze w jednym z budynków w Jastrzębiu-Zdroju. Dziecko przebywa w jednym z katowickich szpitali w ciężkim stanie. Policja zatrzymała 50-letniego ojca dziecka i jego pięć lat młodszą partnerkę. Mundurowi już mają pierwsze ustalenia w sprawie tej tragedii.

Jastrzębie-Zdrój: Trzyletnie dziecko wypadło z okna

Do zdarzenia doszło w piątek, 29 lipca około godz. 17:45. Jak informowała policja, trzyletni chłopiec wypadł z okna budynku wielorodzinnego na trzecim piętrze. Dziecko zostało zabrane do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach przez śmigłowiec LPR. - Dziecko znajduje się na oddziale intensywnej opieki medycznej. Jego stan jest ciężki, ale stabilny – poinformował w sobotę PAP rzecznik katowickiego szpitala Wojciech Gumułka.

CZYTAJ: Trzyletni chłopiec wypadł z okna! Dramat w Jastrzębiu-Zdroju

Policja zatrzymała ojca chłopca i jego partnerkę

Kiedy policja przyjechała na miejsce, był tam 50-letni ojciec trzylatka ze swoją 45-letnią partnerką.W sobotę rzeczniczka jastrzębskiej policji st. asp. Halina Semik podała, że zatrzymany zostali oni zatrzymani. Oboje byli nietrzeźwi – policja nie ujawnia jednak dokładnych wyników badania trzeźwości.

Z nieoficjalnych informacji opublikowanych przez PAP wynika, że kobieta była w stanie określanym w przepisach jako "po użyciu alkoholu" (poniżej pół promila). U mężczyzny badanie dało wynik nieco wyższy.

Zatrzymani tłumaczyli policjantom, że nie zaniedbali opieki nad dzieckiem. Gdy doszło do wypadku, kobieta – według jej relacji – poszła do toalety, a ojciec wyszedł na chwilę do sąsiada. Okno – według opiekunów chłopca – miało być w tym czasie przymknięte.

Ojciec chłopca i jego partnerka trafili do policyjnego aresztu. Po zakończeniu policyjnych czynności dowodowych – jeszcze w sobotę lub w niedzielę – zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie mogą usłyszeć zarzuty. Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki, może grozić do 5 lat więzienia. Na razie nie wiadomo, czy w tej sprawie może być zastosowana taka kwalifikacja prawna – zdecyduje o tym prokurator.

Śledztwo po tragedii. Dziewczynka wypadła z okna. Zginęła na miejscu

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki