32. Finał WOŚP. Rejestracja wolontariuszy otwarta

i

Autor: WOŚP

WOŚP 2023/2024

Rejestracja wolontariuszy na 32. Finał WOŚP otwarta. Gdzie i jak zgłosić się w woj. śląskim?

2023-11-15 7:55

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 32! Ale zanim to nastąpi, wszystkich zaangażowanych czeka jeszcze sporo pracy i przygotowań, w tym także wolontariuszy, dla których właśnie wystartowała rejestracja. Jak zostać wolontariuszem w woj. śląskim? Sprawdź szczegóły.

Marzysz, aby dołączyć do wielkiej rodziny wolontariuszy WOŚP w 32. Finale wydarzenia pod hasłem „Tu wszystko gra OK!”? Właśnie wystartowały zapisy. 

Jak zostać wolontariuszem WOŚP?

  • Zgłoszenie do sztabu: pierwszym krokiem jest znalezienie sztabu, z którym chcesz współpracować. Przed zgłoszeniem się, zapoznaj się z regulaminem wolontariusza.
  • Rekrutacja: w sztabie - skontaktuj się ze sztabem i umów się na spotkanie, zabierając ze sobą wszystkie potrzebne dane i zdjęcie; online: zgłoś się przez stronę iwolontariusz.wosp.org.pl i uzupełnij formularz zgłoszeniowy.
  • Tokeny: niektóre sztaby wykorzystują specjalne kody (tokeny) w procesie rejestracji. Jeśli otrzymasz token, zarejestruj się na iwolontariusz.wosp.org.pl, wpisz token i poczekaj na potwierdzenie od sztabu.
  • Trzy możliwości kwestowania: jako wolontariusz, możesz zbierać pieniądze do tradycyjnej skarbonki, za pomocą eSkarbonki online lub łączyć obie formy wsparcia.

Osoby nieletnie powinny zgłosić się do sztabu razem z opiekunem prawnym. Osoby poniżej 16 roku życia mogą zbierać środki tylko w towarzystwie dorosłego, za zgodą szefa sztabu.

Gdzie się zgłosić? Sztaby w woj. śląskim 

LISTA wszystkich sztabów znajduje się na stronie internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także w woj. śląskim przyszły wolontariusz nie będzie mieć problemu, by pójść w swoim miejscu zamieszkania lub w pobliżu i zarejestrować się jeśli chce to zrobić osobiście. 

Zarejestrowany wolontariusz otrzyma identyfikator, puszkę kwestarską oraz serduszka. Zbiórka środków odbywa się wyłącznie w dniu 32. Finału WOŚP - 28 stycznia 2024 r.

32. Finał WOŚP - zbiórka na zakup sprzętu dla oddziałów pulmonologicznych

W tym roku zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych, a konkretniej dla:

  • Diagnostyki obrazowej: m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne.
  • Diagnostyki czynnościowej: takich jak polisomnografy i przenośne spirometry.
  • Diagnostyki endoskopowej: systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej czy bronchoskopy.
  • Rehabilitacji: sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywany w terapii chorych po przeszczepieniu płuc.
  • Torakochirurgii: w tym systemy elektrokoagulacji i kriosondy.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany