70-latek potrącił dwie nastolatki na przejściu. Dziewczynki z poważnymi obrażeniami trafiły do szpitala

i

Autor: Alej/Pixabay ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. 70-latek potrącił dwie nastolatki na przejściu. Dziewczynki z poważnymi obrażeniami trafiły do szpitala

Co za tragedia!

70-latka potrąciła dwie nastolatki na przejściu. Dziewczynki z poważnymi obrażeniami trafiły do szpitala

2023-01-12 13:23

Koszmarny wypadek na ulicy Zwycięstwa w Knurowie. W dwie nastolatki przechodzące prawidłowo przez oznakowane przejście dla pieszych, wjechała z impetem 70-latka kierująca kią. Dziewczynki z poważnymi obrażeniami zostały przetransportowane do szpitala. Kobiecie odebrano prawo jazdy.

Wjechała w nastolatki przechodzące przez przejście dla pieszych

Na ulicy Zwycięstwa w Knurowie w środę, 11 stycznia doszło do potrącenia dwóch nastolatek na oznakowanym przejściu dla pieszych. 70-latka jadąca samochodem Kia Picanto potrąciła dwie nastolatki. Dziewczyny w wieku 14 i 17 lat z poważnymi obrażeniami przewieziono do szpitala. Kierującej zatrzymano prawo jazdy.

Policja apeluje do pieszych: decydując się na przejście przez ulicę, zanim postawicie na „pasach” pierwszy krok, musicie mieć pewność, że kierowca was widzi i zwalnia.

Kierowco! Musisz pamiętać, że masz prawny obowiązek zachowania szczególnej ostrożności, zbliżając się do przejścia. Szczególnie, powtarzamy - szczególnie, w porze wieczorowo-nocnej, gdy piesi są prawie niewidoczni, m.in. z uwagi na kolory ubrań.

Sonda
Czy piesi powinni zawsze mieć pierwszeństwo na pasach?
Sejny. Potrącenie na przejściu dla pieszych. Policja szuka świadków
Nasi Partnerzy polecają