Alarm pożarowy w CH Platan w Zabrzu! Awaria instalacji tryskaczowej [AKTUALIZACJA]

2019-01-17 17:35 Rafał Strzelec
CH Platan
Autor: Kamil Kościuczyk CH Platan

W Centrum Handlowym Platan w Zabrzu doszło do ewakuacji! Strażacy otrzymali powiadomienie z monitoringu pożarowego. Wszystko wskazuje na awarię instalacji tryskaczowej. 

Otrzymaliśmy powiadomienie z monitoringu pożarowego. Na miejscu póki co nie ma śladów zagrożenia. Możliwe, że to fałszywy alarm - mówił Wojciech Strugacz z zabrzańskiej Straży Pożarnej. - Bardzo prawdopodobne, że ktoś nacisnął przycisk informujący o potencjalnym zagrożeniu. W budynku znajdują się instalacje, dzięki którym możemy na bieżąco sprawdzać Trwa akcja strażaków, która polega na sprawdzeniu obiektu - dodaje. 

Według najnowszych informacji doszło do awarii instalacji tryskaczowej. Ewakuacja obiektu ma się zakończyć za niecałą godzinę. 

Na miejscu znajdują się 4 zastępy jednostek Straży Pożarnej. Jak informują znajdujący się niedaleko obiektu mieszkańcy strażacy chodzili wokół centrum handlowego i szukali przyczyny, z powodu której otrzymali powiadomienie o zagrożeniu. To pierwsza tego typu akcja w rozbudowanym CH Platan. - informuje rzecznik straży. 

Czytaj także: "Twoja aorta zostanie przebita". Prezydentowi Wodzisławia Śląskiego grożono śmiercią!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE