Barbara Dziuk wozi się niezłymi autami, choć wcześniej miała Multiplę. Śląska posłanka PiS dorobiła się ich w parlamencie

2021-06-12 11:00
Barbara Dziuk
Autor: Stanisław Kowalczuk

Barbara Dziuk z Prawa i Sprawiedliwości może się pochwalić posiadaniem aut wysokiej klasy! Jeszcze kilka lat temu posłanka poruszała się kilkunastoletnią multiplą. Ale wszystko zmieniło się w 2015 roku, gdy dostała się do sejmu. Od tamtej pory dzięki poselskiej diecie można było odłożyć na nieco lepszy środek lokomocji. Jak informuje Business Insider politycy PiS, którzy jeszcze kilka lat temu nie należeli do najzamożniejszych, teraz opływają w luksusach. Wśród nich jest posłanka z Tarnowskich Gór.

Barbara Dziuk była niegdyś radną sejmiku województwa śląskiego. Startowała również w wyborach na burmistrza Tarnowskich Gór, ale bez sukcesu. Ta porażka nie przekreśliła jej szans na wejście do wielkiej polityki, co stało się w 2015 roku. Barbara Dziuk została wybrana na posła VIII kadencji, otrzymując 12 036 głosów. Powetowała sobie zatem porażkę w wyścigu o mandat w 2011 roku. Uzyskanie miejsce w Sejmie łączy się nie tylko z prestiżem, ale i zarobkami. Jak czytamy na stronie Sejmu RP uposażenie poselskie wynosi 8.016,70 zł brutto, a dieta parlamentarna 2.505,20 zł brutto. Do tego dochodzi jeszcze ryczałt na prowadzenie biura w terenie (ponad 15 tys. brutto). To nie koniec przywilejów, bowiem posłowie mają również prawo "do bezpłatnego przejazdu środkami publicznego transportu zbiorowego oraz przelotów w krajowym przewozie lotniczym, a także do bezpłatnych przejazdów środkami publicznej komunikacji miejskiej".

Prof. Antoni Dudek: Polityka moralnie zniszczyła Terleckiego [Super Raport]

Business Insider zauważył, że na przestrzeni ostatnich lat wielu posłów wymieniło starsze auta na nowsze modele. Wśród szczęśliwców jest właśnie posłanka ze Śląska - Barbara Dziuk. Jak czytamy, jeszcze kilka lat temu polityk PiS siedziała za kółkiem kilkunastoletniej multipli. Teraz "w jej garażu znajdziemy fiata 500L z 2016 oraz jeepa z 2017 r., warte w sumie ok. 100 tys. zł.". To nie jedyne nabytki posłanki. Prócz tego Dziuk kupiła rodzinny ogródek działkowy z 25-metrową altanką. Jak informuje BI cena takiej działki to 30 tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE