Wulgarna wpadka PKS Częstochowa. Miał być fake a wyszedł fu*k news

2019-12-03 15:37
PKS Częstochowa walczy z f**k newsami!
Autor: PKS Częstochowa

PKS Częstochowa zaskoczyła wszystkich pasażerów, wydając niecodzienny komunikat. Otóż przedstawiciele spółki poinformowali, że wszystkie publikacje dotyczące zawieszenia lub ograniczenia kursów są... "fuck newsami".

Komunikat pojawił się na stronie częstochowskiego przewoźnika we wtorek 3 grudnia. Poniżej prezentujemy jego treść.

- PKS Częstochowa S.A. w likwidacji informuje że rozpowszechniane doniesienia o zawieszaniu czy ograniczaniu połączeń przez naszą firmę są tylko fuck newsem. Szumy informacyjne na temat naszego przedsiębiorstwa nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości - czytamy w komunikacie.

Po jakimś czasie błąd poprawiono. Z czego wynika ten komunikat? Otóż w listopadzie PKS Częstochowa poinformował, że spółka znajduje się w stanie likwidacji. Mimo tego zgodnie z wydanym przez nią komunikatem miała realizować "wszystkie zadania przewozowe zgodnie z umowami". Od czasu ogłoszenia tej wiadomości pełna nazwa spółki brzmi "PKS Częstochowa S.A. w likwidacji". W ostatnim czasie podjęto działania celem wyprowadzenia spółki na prostą m.in. poprzez sprzedaż terenu dworca Polskim Kolejom Państwowym.

- To jest restrukturyzacja w likwidacji. Nie widzę powodu, żeby firma nie miała dalej działać, tym bardziej że dzięki sprzedaży dworca uchwyciliśmy płynność finansową - powiedział Portalowi Samorządowemu prezes-likwidator PKS Częstochowa Ludwik Kubasiak.

Jak widać po powyższym komunikacie, do poprawy jest nie tylko sytuacja finansowa PKS, ale także kompetencje komunikacyjne. Oby jedno i drugie uległo zmianie, bowiem na upadku częstochowskiej PKS straca przede wszystkim mieszkańcy sąsiadujących z Częstochową miejscowości. Oni właśnie dojeżdżają do miasta tym środkiem transportu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE