Dramat na drodze

Andrzej widział śmierć ciężarnej żony Małgorzaty i córki Laury. Lekarz usłyszał wyrok

W październiku 2020 roku w Gilowicach doszło do makabrycznego wypadku drogowego, którego efektem była śmierć ciężarnej Małgorzaty oraz jej 3-letniej córeczki Laury. W kobietę i dziecko wjechał lekarz Krzysztof S., mężczyzna przekroczył prędkość o 17 kilometrów, nie udzielił pomocy poszkodowanym, nie wezwał także karetki. Andrzej widział śmierć ciężarnej żony ich córki. We wtorek zapadł prawomocny wyrok w tej sprawie.

Andrzej widział śmierć ciężarnej żony Małgorzata i córki Laury. Lekarz usłyszał wyrok

Do tego koszmarnego wypadku doszło w październiku 2020 roku na ul. Zakopiańskiej w Gilowicach. Ciężarna Małgorzata szła wraz z 3-letnią córką do sąsiadki. Wjechał w nie 70-letni Krzysztof S. Śmierć swojej rodziny widział Andrzej. Żona zmarła na jego rękach, a córka w szpitalu.

- Nie pojmuje jak można jechać rowem melioracyjnym ponad 25 metrów i nie hamować, nie widzieć osoby przed sobą - mówił w rozmowie z Super Expressem pan Andrzej.

- Pierwszą znalazłem Laurę, leżała na plecach. Oddychała, ale była nieprzytomna. Widziałem biegnącą mamę i zacząłem krzyczeć "Laura oddycha, idź do niej, a ja poszukam Gosi". Żona leżała z przodu samochodu. Biegnąc do niej wołałem "Laurka żyje, oddycha". Przytuliłem żonę, by powiedzieć, jak bardzo ją kocham, że karetka już jedzie i żeby mnie nie zostawiała. Widok zakrwawionej żony i oczy patrzące na mnie zostaną aż do śmierci. Tak bardzo chciała coś powiedzieć, nie mogła, dusiła się krwią, z ust toczyła się piana, z nosa lała się krew. Ostatnimi siłami patrzyła na mnie i konała patrząc prosto w oczy. Ze wszystkich sił starałem się wyciągnąć ją spod samochodu, nie mogłem, nie mogłem go podnieść -wspomina tragiczny wypadek mężczyzna.

Krzysztof S. przekroczył prędkość o 17 kilometrów/h. Nie próbował udzielić pomocy poszkodowanym, choć był lekarzem. Nie wezwał też karetki. Zadzwonił za to po lawetę, do pracy, że się w niej nie pojawi i do syna. Później zbierał części swojego samochodu.

Sąd Rejonowy w Żywcu skazał Krzysztofa S. na karę 2,5 roku więzienia oraz nakazał wypłatę po 30 tys. zł nawiązek dla dwojga bliskich ofiar. We wtorek, 29 listopada zapadł prawomocny wyrok w procesie apelacyjnym. Sąd podtrzymał w całości wyrok pierwszej instancji, uznając, że wyrok jest sprawiedliwy i wyważony. Krzysztof S. nie pojawił się na ogłoszeniu wyroku.

Śmiertelnie potrącił ciężarną Gosię i 3-letnią Laurę. Sąd okręgowy ogłosi wyrok w procesie apelacyjnym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany