Atak zimy na Śląsku! Wydano alerty. Wiemy, kiedy spadnie śnieg!

2021-11-26 7:46
Zima 2021/2022. Wiemy, kiedy spadnie śnieg. Wydano ostrzeżenia
Autor: pixabay.com Zima 2021/2022. Wiemy, kiedy spadnie śnieg na Śląsku. IMGW podało datę

Zima dotrze w najbliższych godzinach na Śląsk! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał, kiedy spadnie śnieg w naszym województwie. Jak wynika z wydanego przez IMGW ostrzeżenia, kluczowe będą najbliższe godziny! Białego puchu możemy się spodziewać w piątek po południu i sobotę. Zobaczcie szczegółową prognozę pogody.

Śnieg na Śląsku. IMGW wydało ostrzeżenia! Prognozy na piątek i sobotę są jednoznaczne!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia na 26 listopada (piątek) i 27 listopada (sobota) dla części woj. opolskiego, śląskiego i południowych krańców województwa małopolskiego.  W tym ostatnim przypadku chodzi o marznące opady. Natomiast na Śląsku i Opolszczyźnie synoptycy przewidują intensywne opady śniegu! - Prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm - podaje IMGW. Ostrzeżenia wydano dla powiatów kłobuckiego, częstochowskiego, gliwickiego, lublinieckiego, tarnogórskiego, raciborskiego, mikołowskiego, rybnickiego, wodzisławskiego, cieszyńskiego, żywieckiego, bielskiego i pszczyńskiego, a także dla miast na prawach powiatu: Zabrza, Rudy Śląskiej, Gliwic, Częstochowy, Bielska-Białej, Rudy Śląskiej, Żor i Jastrzębia-Zdroju.

Sonda
Czy nie możesz się już doczekać pierwszych opadów śniegu?

Ostrzeżenie dla województwa śląskiego obowiązuje od piątku (26.11) od godz. 16.00 do soboty (27.11) do godz. 4.00. W kolejnych dniach prognozowane są kolejne opady białego puchu. IMGW wyda prawdopodobnie kolejne ostrzeżenia na niedzielę.

Warto dodać, że atak zimy w Polsce był spodziewany właśnie pod koniec listopada. W niektórych regionach Polski już spadł śnieg. Teraz wydaje się przesądzone, że także na Śląsk zawita zima.

Wyrzucał popiół z kominka, spalił las
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE