AWANTURA o tablicę smoleńską! "Komu to potrzebne?!"

2020-02-21 14:34 RS
Zabytkowa dzwonnica w Żywcu
Autor: Google Maps

Mieszkańcy Żywca nie chcą tablicy upamiętniającej katastrofę smoleńską. Taki obiekt ma się znaleźć na zabytkowej dzwonnicy. Wszystko jednak wskazuje na to, że 15 marca tablica zostanie odsłonięta, choć do do Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach nie wpłynął wniosek w tej sprawie.

O tym, że takowa tablica pojawi się na zabytkowej dzwonnicy, którą zarządza Parafia NNMP, informuje serwis Żywiec.info. Mieszkańcy Żywca nie chcą takiej tablicy. Twierdzą, że taka tablica jest nikomu niepotrzebna. - Tragedię z 10 kwietnia 2010r. cały czas, każdy z nas nosi w sercu i słowo daję żadna tablica nie jest nikomu do szczęścia potrzebna - pisze w komentarzach jeden z internautów. - Czy nie ma innych, potrzebniejszych inwestycji, niż ta tablica? Jest to poroniony pomysł - dodaje kolejny. Jak podaje lokalny serwis Śląski Konserwator Zabytków nie słyszał nic o instalacji takiej tablicy. - Do dnia 20.02.2020 nie wpłynął do Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach wniosek o umieszczenie jakiejkolwiek tablicy na budynku dzwonnicy przy ul. Zamkowej 6 w Żywcu - powiedział Mirosław Rymer, rzecznik instytucji.

Okazuje się, że wbrew woli mieszkańców tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej pojawi się na zabytkowej dzwonnicy. 15 marca burmistrz Żywca Antoni Szlagor otrzymał zaproszenie na uroczystość odsłonięcia tablicy. - Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor został na takie spotkanie zaproszony przez Społeczny Komitet upamiętnienia Ofiar Katynia i Katastrofy Smoleńskiej oraz Proboszcza parafii kościoła p.w. N.N.M.P. w Żywcu ks. Grzegorza Gruszeckiego. Według zaproszenia, uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Ofiary Katynia i Katastrofy Smoleńskiej, która odbędzie się w Żywcu w dniu 15 marca 2020 roku - informuje Mariusz Hujdus, rzecznik prasowy UM w Żywcu.

O włos od tragedii. Kierowców uratował refleks

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.