Będzie NOWA kopalnia na Śląsku! Zapadły ważne decyzje. Mieszkańcy wściekli

2020-10-29 12:29 Rafał Strzelec
Węgiel - zdj. poglądowe
Autor: pixabay.com

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał opinię w sprawie utworzenia nowej kopalni "Paruszowiec" w Rybniku. Stwierdził, że nie ma przesłanek, by nie zrealizować inwestycji. Mieszkańcy są tym faktem skonsternowani, bowiem od kilku lat protestują przeciwko eksploatacji nowego złoża.

RDOŚ wydał komunikat w sprawie wydobycia węgla ze złoża Paruszowiec. Postępowanie w tej sprawie trwało cztery lata. Jak czytamy w komunikacie " w ramach postępowania nie stwierdzono przesłanek, które mogłyby skutkować odmową wydania decyzji środowiskowej. Planowane przedsięwzięcie nie stoi również w sprzeczności z ustaleniami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego". RDOŚ dodaje, że mieszkańcy Rybnika mieli możliwość zawarcia uwag dotyczących tej inwestycji. Podkreśla, że "że decyzje środowiskowe nie są ani pozytywne, ani negatywne", a zawarte w niej warunki mają pomóc w realizacji budowy tak, by była jak najmniej uciążliwa dla ludzi i środowiska.

Strajk kobiet. KOSZMAR posłanki PiS! Chcieli ją obrzucić KOSTKĄ BRUKOWĄ

Tymczasem mieszkańcy są wściekli. Nie podoba im się decyzja środowiskowa. - Tego należało się spodziewać. Jest decyzja RDOŚ. Nie znamy na razie jej treści, nie wiemy też czy został nałożony rygor natychmiastowej wykonalności.  Na pewno w najbliższym czasie otrzymamy kompletną decyzję i na pewno w naszym imieniu Fundacja 360! złoży odwołanie do GDOŚ. Bardzo liczymy na władze miasta, bardzo liczymy na aktywne działanie prezydenta Piotra Kuczery i radnych miasta. W tej chwili liczy się możliwie pilna zmiana MPZP (co bardzo skutecznie blokuje Wojewódzki Sąd Administracyjny) i złożenie odwołania do GDOŚ  - czytamy na profilu NIE dla eksploatacji złoża "Paruszowiec".

Strajk kobiet. Licealista z Tychów MIAŻDŻY PiS! Mocne nagranie [WIDEO]

-  W dziwnych czasach przyszło nam żyć, w momencie kiedy w kraju szaleje pandemia i społeczne niezadowolenie, w czasach kiedy nawet państwowe giganty deklarują szybkie odejście od "czarnego złota" ktoś podaje rękę firmie planującej budowę kopalni pod naszym miastem - zastanawiają się mieszkańcy.

Od decyzji stronom postępowania przysługuje odwołanie do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie.

OSTRE spięcie Durczoka z narodowcami. Padły słowa o "napie***lance"

Czarny Spacer w Katowicach