Miał mieć kwarantanne w związku z koronawirusem. Ojciec i matka nie wpuścili go pod dach

2020-03-30 8:05 Adrian Teliszewski
Bezdomny trafił do ośrodka kwarantanny w Szczyrku! Nie miał się gdzie podziać!
Autor: Pixabay/Ben_Kerckx fot. poglądowe

Bezdomny, który wrócił z zagranicy i zgodnie z prawem musiał zostać objęty kwarantanną trafił do ośrodka w Szczyrku. Wcześniej zgody na przyjecie go pod swój dach nie wyraził ani ojciec mężczyzny, ani jego matka. Pomieszczenie, w którym przebywał mężczyzna do czasu umieszczenia go w izolacji zostało zdezynfekowane.

Radio RMF FM poinformowało o problemach 50-letniego mężczyzny, który wrócił z zagranicy i zgodnie z prawem musiał poddać się obowiązkowej kwarantannie. Nie ma on stałego adresu zameldowania, a pod swój dach niech chciał go przyjąć ani mieszkający w Gliwicach ojciec, ani zamieszkała w Poznaniu matka. 

Za niewywiązanie się z obowiązku izolacji na dwa tygodnie, mężczyźnie groziła kara grzywny. Problem udało się rozwiązać dopiero po interwencji policji i służb sanitarnych.  

Ponieważ w Gliwicach nie został utworzony punkt kwarantanny, a w Zabrzu tego typu miejsce jest już całkowicie wypełnione, 50-letniego bezdomnego przetransportowano do Szczyrku. To właśnie tam mężczyzna będzie izolowany przez najbliższe dwa tygodnie. 

Pomieszczenie, w którym przebywał do czasu znalezienia dla niego lokum profilaktycznie zostało poddane dezynfekcji.

Express Biedrzyckiej - Borys Budka (Super Raport)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.