Bielsko-Biała: 15-latka szukała wsparcia dla osób LGBT. Wyganiają ją z miasta!

2020-06-03 7:14 Bartosz Wojsa
Bielsko-Biała: 15-latka szukała wsparcia dla osób LGBT. Dostała obrzydliwą odpowiedź!
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Bielsko-Biała: 15-latka szukała wsparcia dla osób LGBT. Dostała obrzydliwą odpowiedź!

15-letnia mieszkanka Bielska-Białej szukała wsparcia dla osób ze społeczności LGBT. Z obrzydliwą odpowiedzią przyszła Młodzież Wszechpolska. Wpisem organizacji o charakterze nacjonalistycznym zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. - 70 proc. młodych osób LGBT ma myśli samobójcze, a połowa objawy depresji - czytamy.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zainteresował się sprawą 15-letniej mieszkanki Bielska-Białej, która szukała "bratniej duszy" i wsparcia dla osób ze środowiska LGBT, do którego - jak czuje - również należy. Wpis dziewczyny w obrzydliwy sposób skomentowała Młodzież Wszechpolska, organizacja o charakterze nacjonalistycznym.

- Prosimy, wyprowadź się z tego miasta - napisali do niej na Facebooku.

- Jak ma się czuć dziewczyna, która jest wyganiana z własnego miasta? Jak czują się tysiące polskich nastolatków LGBT? - pyta OMZRiK.

"Wstajesz rano, szykujesz się do szkoły i już wiesz, że dziś ktoś, zupełnie bezinteresownie, spróbuje cię obrazić, upokorzyć, wyśmiać” - pisał Mike Urbaniak po śmierci 14-letniego Dominika z Bieżunia, jak przypomina OMZRiK.

- 70 proc. młodych osób LGBT ma myśli samobójcze, a połowa objawy depresji - przytacza OMZRiK.

W komentarzach wiele osób wyraziło sprzeciw wobec tego, jak zachowała się MW. - Bielsko-Biała przeprasza za nazioli z okolicy - napisał pan Darek. - Nie będziemy na to patrzeć bezczynnie, obiecujemy że wykorzystamy każdą możliwość żeby każdy homofob poniósł konsekwencje swojej nienawiści - zapowiada OMZRiK.

Bielsko-Biała: 15-latka szukała wsparcia dla osób LGBT. Wyganiają ją z miasta!
Autor: Facebook; Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Bielsko-Biała: 15-latka szukała wsparcia dla osób LGBT. Wyganiają ją z miasta!
Uczniowie z Grajewa nakręcili film o bezpieczeństwie w Internecie - wygrali policyjny konkurs

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.