Burze i ulewy w Śląskiem. Jasna Góra ZALANA! Połamane drzewa i ulice jak rwące potoki! [ZDJĘCIA]

2021-06-24 11:56
Burze i ulewy na Śląsku. Zlane drogi i połamane drzewa
Autor: OSP Parzymiechy Burze i ulewy na Śląsku. Zlane drogi i połamane drzewa

Burze na Śląsku. Poranek 24 czerwca nie należy do najspokojniejszych. W szczególności w północnej części województwa śląskiego strażacy mają pełne ręce roboty w związku z silnym wiatrem i ulewnymi deszczami. Połamane drzewa, zalane ulice - to główne powody interwencji. Strażacy byli również obecni na Jasnej Górze, gdzie woda wdarła się do kaplicy. W najbliższych godzinach silne burze mogą dać znać o sobie także w innych częściach województwa.

Burze w Śląskiem. Zalane ulice, połamane drzewa. Gdzie jest najgorzej?

W czwartek 24 czerwca rano burze dały o sobie znać w północnej części województwa śląskiego. Silny wiatr i ulewy nawiedziły m.in. Częstochowę, powiat kłobucki i lubliniecki. Jak podaje Dziennik Zachodni w miejscowości Boronowo w cztery drzewa zostały połamane i powalone na jezdnię. Groźnie było również wtedy, gdy kabel telefoniczny spadł na jeden z pojazdów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Połamane drzewa dały o sobie znać także w Giętkowiźnie w powiecie kłobuckim. - Mieliśmy tam interwencję związaną z usunięciem powalonego drzewa, które należało usunąć z jezdni - mówi nam mł. bryg. Mariusz Gosławski z KP PSP w Kłobucku. Poniżej zdjęcia.

Ulewa przeszła także nad Częstochową. Ulice bardzo szybko zamieniły się w rwące potoki. Samochody przedzierały się przez zalane drogi. Mieszkańcy z przerażeniem patrzyli na to, co się dzieje.Zobaczcie nagranie na profilu Życie Częstochowy - TUTAJ!

Ulewny deszcz dał się we znaki również na Jasnej Górze. - Po gwałtownej burzy, która przeszła nad Częstochową, na Jasnej Górze zalana została podłoga w Kaplicy Matki Bożej. Po bardzo sprawnej akcji jej wypompowywania prowadzonej przez Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą nr 2 Państwowej Straży Pożarnej i kadetów z Centralnej Szkoły PSP sytuacja jest opanowana. Trwają prace porządkowe. Nie nastąpiły żadne poważne zniszczenia. Nabożeństwa w Kaplicy mają zostać wznowione o godz. 13.30. Do tej pory Msze św. sprawowane będą w Bazylice - informuje biuro prasowe klasztoru. Poniżej zdjęcia.

Burze i ulewy w czwartek 24 czerwca. Najgorsze dopiero przed nami?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia II stopnia dla województwa śląskiego w związku z burzami, silnym wiatrem i ulewnym deszczem. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 110 km/h. Miejscami grad - przestrzega IMGW. - Z uwagi na dynamiczną sytuację w ciągu dnia i w nocy 24/25.06, Ostrzeżenie może być aktualizowane na bieżąco - czytamy w komunikacie. Ostrzeżenie IMGW obowiązuje od godz. 13.00 w czwartek (24 czerwca) do godz. 6.00 w piątek (25 czerwca).

Szczegóły: Potężne wichury i burze z gradem. Pomarańczowy alert na Śląsku! Niepokojące prognozy [POGODA 24.06.2021]

Gradobicie w Warszawie. Lokalne burze przechodzą nad miastem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE