Były poseł na Sejm aresztowany. Jest podejrzany i przyjęcie łapówki

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express

Będziecie zaskoczeni

Były poseł Adam G. oraz Jarosław K. aresztowani. Wielka akcja CBA

Funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego wiceministra i posła na Sejm RP – Adama G. oraz przedsiębiorcę – Jarosława K. w związku ze śledztwem dotyczącym przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną.

CBA zatrzymało byłego posła i przedsiębiorcę. Przedstawiono im zarzuty

Jak informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne, funkcjonariusze z katowickiej delegatury CBA, zatrzymali byłego wiceministra i posła na Sejm RP – Adama G. oraz przedsiębiorcę – Jarosława K. w związku ze śledztwem dotyczącym przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną.

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawił Adamowi G. zarzuty przyjęcia w związku z pełnioną funkcją publiczną korzyści majątkowej w wysokości ponad 170 tysięcy złotych, podżegania i pomocnictwa do wystawiania fikcyjnych faktur VAT oraz użycia dokumentu poświadczającego nieprawdę.

Drugi podejrzany usłyszał zarzut pomocnictwa w przyjęciu korzyści majątkowej.

- Prokurator nadzorujący sprawę skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec Adama G. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy - przekazał dr Robert Sosik, rzecznik prasowy CBA.

Jak dodał, wobec Jarosława K. prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymany przez CBA