Były poseł PiS z Rybnika Grzegorz J. zatrzymany przez CBA za łapówki

2022-01-28 11:15
Były poseł PiS z Rybnika Grzegorz J. zatrzymany przez CBA za łapówki
Autor: SHUTTERSTOCK Były poseł PiS z Rybnika Grzegorz J. zatrzymany przez CBA za łapówki

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego Policji zatrzymali w Rybniku Grzegorza J., byłego posła na Sejm RP w latach 2005-2019. Sprawa dotyczy przyjmowania łapówek, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych.

Były poseł PiS z Rybnika Grzegorz J. zatrzymany przez CBA za łapówki

Funkcjonariusze katowickiej Delegatury CBA zatrzymali na polecenie Lubelskiego II Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie Grzegorza J., byłego Posła na Sejm RP w latach 2005-2019.

- Mężczyzna został zatrzymany w Rybniku. Czynności mają związek z postępowaniem dotyczącym przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej w latach 2016-2018. Prowadzone śledztwo dotyczy ponadto powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za łapówki - poinformowało Centralne Biuro Śledcze.

Czytaj także: Pastwił się nad Limonką. Wyrzucił ją z mieszkania i podtapiał

Grzegorz J. został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Jest podejrzewany o przyjęcie korzyści majątkowych w zamian za rekomendowanie i przyczynienie się do powołania na stanowiska w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Usłyszał także zarzuty związane z powoływaniem się na wpływy w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej oraz przekroczeniem uprawnień Posła na Sejm RP do podejmowania interwencji poselskiej w przedsiębiorstwie państwowym poprzez wywieranie wpływu na podejmowane przez dyrektora przedsiębiorstwa decyzje.

Grozi mu 8 lat więzienia. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy, chyba że wpłaci pół miliona złotych poręczenia majątkowego.

Super Raport 27.01 (Goście: Krzysztof Śmiszek - Nowa Lewica oraz Michał Kołodziejczak - lider AGROunii) Sedno Sprawy: Jan Maria Jackowski
Sonda
Jak oceniasz pracę CBA?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE