PGG obniża limity na zakup węgla. Ile ton można kupić jednorazowo?

i

Autor: pixabay.com PGG obniża limity na zakup węgla. Ile ton można kupić jednorazowo?

Cena węgla

Cena węgla PGG raptownie podskoczyła. Taniej już było

PGG nagle podniosła cenę węgla. Wyższa cena dotyczy całego asortymentu w sklepie PGG. „To niewielka korekta cenowa, dalej węgiel z PGG jest jedna z najtańszych opcji na rynku nie mówiąc już o wysokiej jakości” – mówi rzecznik Polskiej Grupy Górniczej.

PGG to największy producent węgla w Polsce, kształtujący trendy cen węgla w kraju. We wrześniu Polska Grupa Górnicza podniosła ceny węgla, co przełożyło się na ceny innych producentów węgla oferowanego przez składy.

Cena węgla PGG: Ile kosztuje 1 tona?

We wrześniu PGG podniosło cenę węgla o 100 zł – od najtańszych miałów do najdroższego ekogroszku. Z końcem wakacji zakończyły się także w PGG letnie atrakcyjne promocje cenowe. Jak zapewnia spółka, mimo to ceny węgla opałowego w e-sklepie PGG wciąż należą do najniższych na polskim rynku.

Z porównania cen węgla wynika, że na początku września sortymenty grube (orzech i kostka ) w PGG S.A. kosztują od 1200 zł/t do 1370 zł/t, podczas gdy u innych producentów, uwzględniając koszty transportu, ich cena oscyluje przeciętnie w okolicach 1600 zł/t.

Za ekogroszek luzem zapłacić trzeba w PGG S.A. 1500 zł/t, podczas gdy u innych producentów ponad 1800 zł/t.

Uwzględniając poziomy cen węgla opałowego z importu, koszty transportu do składów oraz marżę pośredników, sortymenty z PGG SA cechują się atrakcyjną ceną za węgiel o wysokiej i gwarantowanej jakości.

Jak kupić węgiel od PGG

Polska Grupa Górnicza udostępnia klientom indywidualnym możliwość zakupu węgla wyłącznie przez sklep internetowy. Zapewnia, że ceny są takie same jak w kopalniach.

Spółka w dalszym ciągu gwarantuje klientom, że nie poniosą kosztu transportu węgla kupionego w e-sklepie z kopalni do składu Kwalifikowanych Dostawców Węgla. Wyjątkiem jest ekogroszek workowany, który dostarczane jest kurierem na paletach wprost do domu odbiorcy.

Towar wystawiany jest na półkę sklepową w dni robocze dwukrotnie: o godzinie 8.00 oraz o 15.00 i pozostaje dostępny dla kupujących aż do wyczerpania zapasów.

Dodatkowo w niektóre dni sierpnia o godz. 10 rano w e-sklepie wystawiane są zapasy węgli dostępnych w określonych składach KDW w ramach wyprzedaży stanów magazynowych.

W całym kraju działają już obecnie 194 firmowe punkty KDW PGG S.A., skąd klienci mogą odebrać zakupiony węgiel w gwarantowanej cenie. Kupujący oszczędzają w ten sposób przeciętnie 230 zł/t, bo tyle wynosi obecnie średnio koszt przewozu węgla na rynku usług transportowych w Polsce.

QUIZ. Górniczy slang pod ziemią! Czy dogadałbyś się na kopalni? To nie będzie proste

Pytanie 1 z 10
Gdy górnik mówi, że jego ulubionym miejscem jest "gruba", oznacza to, że...

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki