Fałszywe pieniędze trafiły do sklepów

Chorzów. Policjanci zlikwidowali wytwórnię fałszywych pieniędzy

2022-11-23 11:49

Policjanci z Chorzowa zlikwidowali wytwórnię fałszywych pieniędzy. Dwoje mieszkańców miasta zajmowało się produkcją fałszywych banknotów. Na pierwszy rzut oka trudno stwierdzić, że to fałszywki! Jednak w kilku placówkach handlowych zauważono, że coś jest z banknotami nie tak.

Wszystko zaczęło się od informacji z kilku placówek handlowych w Chorzowie. Poinformowano mundurowych, że do obiegu wprowadzono fałszywe banknoty o nominale 50 złotych. Mundurowi utworzyli specjalną grupę złożoną z najlepszych chorzowskich kryminalnych. Jej zadaniem było nie tylko sprawdzenie, gdzie i kto wprowadził fałszywki, ale także w którym miejscu je produkuje. - Na podstawie analizy zgromadzonego materiału dowodowego, kryminalni z komendy wytypowali mieszkanie na terenie Chorzowa, w którym prawdopodobnie miał funkcjonować ośrodek fałszerski. Rano stróże prawa weszli do lokalu, w którym zastano trzy osoby w wieku od 18 do 49 lat - podaje policja. Mundurowi trafili do "wytwórni" banknotów. - Kryminalni wraz z policyjnym technikiem kryminalistyki zabezpieczyli sprzęt komputerowy, drukarkę, papier do produkcji banknotów oraz 25 sztuk gotowych, fałszywych 50-złotówek - dodają policjanci. Zatrzymane osoby trafiły do aresztu. Mundurowi ustalają, jakie były ich role w procederze. Fałszerzom grozi nawet do 25 lat więzienia.

Zobacz fałszywe pieniądze z Chorzowa [ZDJĘCIA]

Torunianie aresztowani za fałszywe banknoty. Grozi im gigantyczna odsiadka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE