Chorzów: Wiemy, kto zastąpi dotychczasową dyrektor śląskiego zoo [TYLKO U NAS]

2020-08-04 12:07 Bartosz Wojsa
Chorzów: Wiemy, kto zastąpi dotychczasową dyrektor śląskiego zoo. Jolanta Kopiec (na zdjęciu) była znana i lubiana
Autor: Facebook; Jolanta Kopiec Chorzów: Wiemy, kto zastąpi dotychczasową dyrektor śląskiego zoo. Jolanta Kopiec (na zdjęciu) była znana i lubiana

Jolanta Kopiec, dotychczasowa dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie, odeszła na emeryturę. Nazwisko jej zastępcy do tej pory owiane było tajemnicą. "Super Express" ustalił jednak, kto zajmie stanowisko znanej i lubianej dyrektorki. Sprawdźcie szczegóły.

Jolanta Kopiec, wieloletnia dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie, odeszła na emeryturę. Była znana, lubiana i ceniona w środowisku. Jej wielkie zaangażowanie było zauważane przez wszystkich mieszkańców regionu. - Dziękuję wszystkim, którzy przez te ostatnie 12 lat byli ze mną, pomagając i kibicując w rozwoju Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Trudno tu wymieniać wszystkich, którzy przyczynili się do tego, ale wyłącznie dzięki drużynowej grze do jednej bramki śląskie zoo powróciło na tory w drodze do sukcesu w zakresie ochrony zwierząt i edukacji - napisała na Facebooku Jolanta Kopiec. - Szczególne podziękowania składam na ręce kadry i pracowników ogrodu zoologicznego, bowiem dzięki ich trudnej codziennej pracy i zaangażowaniu w profesjonalnym wykonywaniu codziennych obowiązków śląskie zoo weszło do pierwszej ligi na arenie europejskiej uzyskując akredytację EAZA - podkreśliła. 

Do tej pory nazwisko następcy Jolanty Kopiec było owiane tajemnicą. "Super Express" jako pierwszy dotarł do tych informacji. Z naszych ustaleń wynika, że stanowisko dyrektora Śląskiego Ogrodu Zoologicznego obejmie Marek Mitrenga, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. organizacyjno-administracyjnych w śląskim zoo. - Powierzyliśmy obowiązki do prowadzenia zoo na okres miesiąca panu Markowi Mitrendze. Uchwała jeszcze nie została podjęta z uwagi na okres urlopowy, ale przewidujemy, że zostanie on na tym stanowisku poprzez wewnętrzny awans - zdradza w rozmowie z "SE" Izabela Domogała, członek zarządu województwa śląskiego.

Pan Marek Mitrenga pracuje w śląskim zoo od czerwca 2020 roku. W tym czasie, jak mówi w rozmowie z naszym dziennikarzem, zdążył zapoznać się z działalnością ogrodu zoologicznego, w czym bardzo pomogła mu dotychczasowa dyrektor Jolanta Kopiec. - Zawsze interesowały mnie zwierzęta i do dziś mam biblioteczkę pełną książek na ich temat. Nie będę ukrywał, że to dla mnie nowe wyzwanie, którego się podjąłem, ponieważ wychodzę z założenia, że zawsze trzeba iść do przodu - mówi Marek Mitrenga w rozmowie z "SE".

Pan Marek jeszcze nie otrzymał oficjalnej nominacji. Ma ją dostać już wkrótce. 

- Mojemu następcy życzę kontynuacji planów rozwoju ogrodu zoologicznego w Chorzowie i wytrwałości w ich realizacji. Dziękuję za wszystkie listy z gratulacjami i kwiaty, które otrzymałam na zakończenie kariery zawodowej. Do zobaczenia - napisała jeszcze wcześniej na FB Jolanta Kopiec.

Gratulacje i powodzenia! 

Bohaterski policjant uratował przechodnia przed okrutną śmiercią.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.