Chorzów: Czujni mieszkańcy zauważyli kulejącego wilka w zoo. Błyskawiczna reakcja!

2020-08-04 9:56 Bartosz Wojsa
Chorzów: Czujni mieszkańcy zauważyli kulejącego wilka w zoo. Błyskawiczna reakcja!
Autor: Śląski Ogród Zoologiczny Chorzów: Czujni mieszkańcy zauważyli kulejącego wilka w zoo. Błyskawiczna reakcja!

Jeden z podopiecznych Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie, wilk grzywiasty, zaczął kuleć, co zauważyli mieszkańcy odwiedzający to miejsce. Natychmiast zgłosili sprawę pracownikom zoo. Reakcja była błyskawiczna!

Mieszkańcy odwiedzający Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie zauważyli kulejącego wilka i od razu postanowili zgłosić sprawę pracownikom zoo. Ich czujność została doceniona, a reakcja przedstawicieli tego miejsca była błyskawiczna. - Dziękujemy, że jesteście czujni i zgłaszacie wszystko, co was niepokoi - napisał Śląski Ogród Zoologiczny na Facebooku. - Nasza samica Chicha to seniorka wśród przedstawicieli swojego gatunku. Kilka lat temu złamała tylną łapę, przez co teraz, w szczególności przy zmianie pogody, zdarza jej się kuleć. Opiekunowie robią wszystko, by jak najbardziej umilić jej życie - wytłumaczyli przedstawiciele zoo. 

Wilki grzywiaste żyją około 15 lat. Chicha ma już 14, jednak mimo sędziwego wieku dobrze się trzyma. - Dzięki szybkiej interwencji i dobrej opiece opiekunów udało się ją (nogę - red.) poskładać, lecz teraz trochę mnie boli, gdy zmienia się ciśnienie. Dlatego kuleję - napisało zoo, wcielając się w wilka.

Pracownicy doceniają troskę mieszkańców. Tak trzymać! 

Prof. Simon o maseczkach: Jak ktoś nie chce nosić, niech najpierw spisze testament

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.