wojsko, buty, oficerki, kamsze

i

Autor: Andrzej Bęben

Ciąg dalszy wrzawy w uczelni. Rektor SUM przedstawia swoje stanowisko

2021-10-21 18:14

Czy studenci będą mieli się jak w wojsku? Wytyczne w kwestii „umundurowania”? Wracamy do sprawy pt. „Zalecenia dotyczące ubioru Studentek i Studentów oraz Doktorantek i Doktorantów na zajęciach dydaktycznych, zaliczeniach i egzaminach realizowanych na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach”. Za kilka dni wyjaśni się, czy kontrowersyjne wytyczne wejdą w życie czy przejdą do historii.

Zdaje się to być kolejnym przykładem na potwierdzenie porzekadła, że dobrymi chęciami są wybrukowane drogi do piekła. Zalecenia wydała uczelniana , niezależna od rektora uczelni, komisja o bardzo długiej nazwie: ds. przeciwdziałania problemom mobbingu, wykorzystywania seksualnego i dyskryminacji oraz innym zachowaniom niepożądanym wśród studentów i doktorantów SUM. Dlaczego ją powołano, o tym możecie przeczytać w polecanym artykule. Co ma ubiór do wiatraka? Wychodzi na to, wedle kreatorów zaleceń, że ma sporo. Niczym w wojsku, albo w przedwojennym regulaminie internatu dla chłopców i dziewcząt z dobrych domów wspomniana komisja wskazuje, że adresaci zaleceń mają dbać o higienę osobistą i wygląd.

Jezus, Maryja i tęczowa flaga. Czarnek jest WŚCIEKŁY? Komentery [WIDEO]

Poprosiliśmy rzeczniczkę SUM o komentarz do sprawy Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu. Prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański stwierdził, co następuje: „Dokument, który pojawił  się w przestrzeni publicznej pod nazwą „Zalecenia dotyczące ubioru Studentek i Studentów oraz Doktorantek i Doktorantów na zajęciach dydaktycznych, zaliczeniach i egzaminach realizowanych w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach” został opracowany przez działającą niezależnie od władz SUM komisję ds. przeciwdziałania problemom mobbingu, wykorzystywania seksualnego i dyskryminacji oraz innym zachowaniom niepożądanym. Chciałbym podkreślić, że dokument został rozpowszechniony poza oficjalnym obiegiem dokumentów. Jest on podstawą do dyskusji i tak powinien zostać odebrany. Wymogiem jest zaopiniowanie go przez samorząd studentów i doktorantów. Zawsze podkreślam, że dialog musi być podstawą wszelkich regulacji dotyczących pracowników, studentów i doktorantów”. Dyskusja w tzw. temacie przeprowadzona będzie już 25 października. W mediach pojawiły się informacje, że w Polsce coraz częściej wprowadza się zakaz chodzenia w krótkich spodenkach i bluzkach na ramiączkach. Jednak takie wytyczne dotyczą nie szkół wyższych, w których nauki pobierają dorośli, ale szkół dla nieletnich. A to już inna sprawa i inny temat.

Sonda
Czy doświadczyłeś kiedyś mobbingu w miejscu pracy lub na uczelni?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE