Wypadek

i

Autor: Państwowa Straż Pożarna Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach Wypadek

WYPADEK

Ciężarówka runęła na autostradzie A1. Droga jest całkowicie zablokowana

2022-07-29 12:47

Na autostradzie A1 na wysokości węzła Knurów w kierunku Gorzyczek, runęła na jezdnię ciężarówka. Na drogę wsypały się z naczepy drewniane zrębki. Poszkodowana jest jedna osoba. Na miejsce wezwano także specjalistyczny sprzęt, który musi podnieść ciężarówkę z jezdni.

Do tego zdarzenia doszło tuż po godzinie 9 rano. Ciężarówka uderzyła w bariery i przewróciła się na 4 kilometrze autostrady A1 w kierunku Gorzyczek. Z naczepy na jezdnię wsypały się drewniane zrębki. Droga jest całkowicie zablokowana, tworzą się ogromne korki.

Czytaj również: Huknął w witrynę sklepu w Radzionkowie. Pani Karina w szoku: "To było kilka sekund i auto by we mnie wjechało"!

Jak informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach, na miejscu pracuje m. in. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego PSP Gliwice -Łabędy oraz w trakcie dojazdu jest Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego PSP z Dąbrowy Górniczej.

Na miejscu obecnie pracuje sześć zastępów straży pożarnej. Na miejsce wezwano także specjalistyczny dźwig, który ma podnieść pojazd z jezdni.

W wyniku tego zdarzenia ucierpiała jedna osoba.

Express Biedrzyckiej: dr Mirosław Oczkoś: 99 proc. ministrów i wiceministrów to klasyczni nieudacznicy
Sonda
Mieliście kiedyś wypadek w pracy?