Co widać przez tarczę? NIEETATOWY ODDZIAŁ ćwiczył w Chorzowie

2019-12-03 18:37 abe
śląska policja, prewencja, demonstracja
Autor: Andrzej Bęben

Bywają sytuacje, że za tarczę i pałkę muszą chwycić policjanci, którzy nie służą w etatowych oddziałach prewencji. Na taką okoliczność we wtorek (3 listopada) ćwiczyli mundurowi z jednostek terenowych garnizonu śląskiego. Na stadionie Ruchu Chorzów.

To już łatwo domyśleć się, co było celem tych ćwiczeń. Tak, głównym celem tej ćwiczebnej symulacji było „doskonalenie działań mundurowych w przywracaniu naruszonego porządku publicznego podczas meczów piłkarskich, spowodowanego głównie przez agresywnych pseudokibiców”. W takich ćwiczenia wyrobienie „koordynacji działań pododdziałów, przećwiczenie różnych wariantów operacyjnych i wypracowanie synchronizacji pomiędzy policjantami na co dzień pełniącymi służbę w różnych jednostkach”.

W roli prowadzących ćwiczenia wystąpili chorzowscy policjanci. Do nietatowego oddziału prewencji, bo taki trenował w Chorzowie, przydziela się w razie potrzeby, m.in. dzielnicowych, funkcjonariuszy policji sądowej i konwojentów. Wspomniane zadania wypełniało kilkudziesięciu funkcjonariuszy.