Nożownik, zabójca z nożem - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Nowe fakty!

Częstochowa: 15-latek zaatakował nożem rodziców. Czy odpowie jak dorosły?

2022-11-22 12:04

- Zatrzymany przez policję 15-latek, który zaatakował swoich rodziców, trafił na oddział psychiatryczny. Taką decyzję podjęli lekarze - mówi nam Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Chłopak ranił nożem matkę, a następnie ojca. Życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo. Czy 15-latek za usiłowanie zabójstwa odpowie jak dorosły?

Przypomnijmy - zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 20 listopada wieczorem w Częstochowie. Wedle informacji policji, 15-latek zaatakował nożem matkę, a następnie swojego ojca, który stanął w obronie kobiety. Oboje trafili do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mają rany cięte szyi, twarzy i barku. Po udzieleniu im pomocy medycznej ich stan jest stabilny. Młodzieniec został zatrzymany. Wedle nieoficjalnych informacji rzucił się na matkę, gdy ta zabrała mu telefon. Chłopak trafił na oddział psychiatryczny szpitala. - Zatrzymany przez policję 15-latek, który zaatakował swoich rodziców, trafił na oddział psychiatryczny. Taką decyzję podjęli lekarze - mówi nam Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Trwa przesłuchiwanie świadków, zbieranie materiału dowodowego.

Prokuratura prowadzi śledztwo ukierunkowane na usiłowanie zabójstwa. Czy 15-latek odpowie jak dorosły? - Tak, jeśli taką decyzję podejmie sąd rodzinny, do którego skierowaliśmy sprawę. Może on uznać, że w przypadku poważnych przestępstw, jak zabójstwo czy usiłowanie zabójstwa, podejrzany może odpowiadać jak osoba dorosła. Wówczas sprawa wróci do prokuratury - mówi Ozimek.

Ranił nożem sąsiada, potem chciał popełnić samobójstwo
Sonda
Czy 15-latek powinien odpowiadać jak dorosły?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE