Zabójca nie miał litości dla Aleksandry i Oliwii

i

Autor: Policja Śląska Zabójstwo Aleksandry i Oliwii z Częstochowy, wstrząsnęło Polską

Zabójca brutalnie udusił Oliwię, zamordował także jej matkę. Kiedy pogrzeb ofiar zabójstwa pod Częstochową?

Ta zbrodnia wstrząsnęła nie tylko Częstochową ale i całą Polską. Aleksandra i Oliwia zostały brutalnie zamordowane. Zarzut podwójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał Krzysztof R. Zdaniem prokuratury, to właśnie on odpowiada za śmierć kobiet. Ciała zakopał w lesie we wsi Romanów, około 20 kilometrów na południe od Częstochowy. W sobotę odbędzie się pogrzeb częstochowianek.

Aleksandra i Oliwia zostały brutalnie zamordowane. Kiedy pogrzeb? 

Aleksandra (45 l.) i jej córka Oliwia (15 l.), zaginęły 10 lutego. Kilka dni później policja zatrzymała Krzysztofa R., a prokuratura postawiła mu zarzut podwójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna od początku nie przyznaje się do winy i nie składa żadnych wyjaśnień. 21 lutego w lesie w Romanowie, policja odnalazła ciała dwóch kobiet i truchło psa. Wstępna sekcja zwłok wykazała, że młodsza z kobiet została uduszona, a sprawca działał gwałtownie. Sposobu, w jaki została pozbawiona życia druga z kobiet, biegli nie byli wstanie jednoznacznie określić. Przeprowadzono także badania DNA, ponieważ rodzina nie była wstanie podjąć próby identyfikacji odnalezionych przez policję ciał. Badania te potwierdziły przypuszczenia śledczych, nie pozostawiając złudzeń co do tożsamości ofiar.

Przeczytaj koniecznie: Makabryczna śmierć Aleksandry i Oliwii. Nowe fakty w sprawie zabójstwa pod Częstochową. Są wyniki badań DNA

- Na podstawie tych badań stwierdzono, że zwłoki ujawnione 21 lutego w kompleksie leśnym w miejscowości Romanów, to zwłoki 45-letniej Aleksandry W. i jej 15-letniej córki Oliwii, które zaginęły 10 lutegoinformował prok. Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

W weekend odbędzie się pogrzeb Aleksandry i Oliwii. W sobotę, 5 marca, o godzinie 11, w kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika przy ul. Bohaterów Katynia 40 w Częstochowie, zostaną wystawione urny z prochami. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione o godz. 12, po czym nastąpi odprowadzenie urn z prochami zmarłych do grobu na cmentarzu Raków.

Policja odnalazła dwa ciała kobiet w Romanowie i truchło psa. Czy to zaginione Aleksandra i Oliwia?
Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają