Rodzina nie była w stanie zidentyfikować ciał Oliwii i Aleksandry. Będą badania DNA. Makabra pod Częstochową

2022-02-22 15:30
Częstochowa: Zaginięcie matki i córki. Aleksandra i Oliwia nie żyją
Autor: Policja Częstochowa Policja wciąż szuka matki i córki z Częstochowy. Gdzie jest Aleksandra i Oliwia?

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie zdecydowała o przeprowadzeniu badań DNA ciał kobiet odnalezionych w Romanowie w pow. częstochowskim. Członkowie rodziny nie byli w stanie podjąć próby identyfikacji. Ciała dwóch kobiet odnaleziono w poniedziałek, 21 lutego. W środę, 23 lutego, w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach ma odbyć się sekcja zwłok, która pozwoli ustalić przyczynę śmierci kobiet.

Rodzina nie rozpoznała ciał Oliwii i Aleksandry

We wtorek, 22 lutego, odbyła się druga próba zidentyfikowania odnalezionych w Romanowie w pow. częstochowskim zwłok dwóch kobiet

- Dzisiaj odbyła się druga próba identyfikacji odnalezionych ciał, przez członków rodziny zaginionych kobiet. Rodzina nie była w stanie podjąć tej próby, dlatego kolejnych już nie będzie. Zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu badania DNA - mówi nam prok. Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Na środę, 23 lutego, zaplanowano sekcję zwłok. Zostanie ona przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach. Sekcja ma pomóc w określeniu przyczyny śmierci odnalezionych kobiet.

Sprawdź: To tutaj znaleziono zwłoki Oli i Oliwii. Porażający widok. "Metr pod ziemią" ZDJĘCIA i WIDEO

52-letni Krzysztof R., podejrzany o zabójstwo Aleksandry i jej córki Oliwii, nie został jeszcze ponownie przesłuchany po odnalezieniu ciał w Romanowie.

Zobacz zdjęcia: To tutaj znaleziono zwłoki Oli i Oliwii. Porażający widok

Krzysztof R., któremu prokuratura postawiła zarzut podwójnego zabójstwa, a także bezprawnego zainstalowania kamery w mieszkaniu pani Aleksandry, konsekwentnie milczy. Mężczyzna nie przyznaje się do zabójstwa, nie składa także wyjaśnień.

Przeczytaj koniecznie: Kim jest Krzysztof R., który miał zabić Aleksandrę i Oliwię? Nowe fakty

Przypominamy. W poniedziałek, 21 lutego, w Romanowie w powiecie częstochowskim, policjanci odnaleźli dwa ciała kobiet i truchło psa. Ciała znajdowały się około metr pod ziemią, w odległości zaledwie kilku metrów od siebie i kilkunastu metrów od leśnej drogi. Prokuratura nie informuje w jakim stanie znajdowały się odnalezione ciała. Nie wiadomo, jaki mógł być motyw sprawcy. Wiadomo natomiast, że zaginione znały Krzysztofa R. i ufały mu. Mieli ogródki działkowe obok siebie.

Policja odnalazła dwa ciała kobiet w Romanowie i truchło psa. Czy to zaginione Aleksandra i Oliwia?

Zabójstwo Oli i Oliwii. Najnowsze informacje

Sonda
Jak oceniasz pracę polskich policjantów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE