Częstochowa: Zaginięcie matki i cóki

i

Autor: Policja Częstochowa Częstochowa: Krzysztof R. nie przyznaje się do zabójstwa. Trwa poszukiwanie Aleksandry i Oliwii

Krzysztof R. skrywa wielką tajemnicę. Gdzie ukrył ciała Oliwki i Aleksandry? Policja prosi o pomoc

2022-02-17 21:16

Krzysztof R. (52 l.) idzie nadal w zaparte i nie chce powiedzieć, gdzie są ukryte ciała Aleksandry W. (45 l.) i Oliwii W. (15 l.), które zaginęły 10 lutego w Częstochowie. Podejrzewany o podwójną zbrodnię mężczyzna nie przyznaje się do winy, odmawia również składania wyjaśnień. Policja dwoi się i troi, by znaleźć 45-latkę i jej córkę. Dlatego zwróciła się z bardzo ważnym apelem do wszystkich osób, które mogą coś wiedzieć w sprawie.

Częstochowa. Zaginięcie matki i córki. Zatrzymany Krzysztof R. nie chce ujawnić, gdzie zostawił zwłoki

Krzysztof R. (52 l.) był znajomym Aleksandry W., która zaginęła wraz z córką Oliwią w czwartek, 10 lutego w Częstochowie. Zebrane przez policję i prokuraturę materiały dowodzą, że zatrzymany w niedzielę mężczyzna ma na rękach ich krew. Śledczy postawili mu zarzut podwójnego zabójstwa oraz bezprawnego pozbawienia wolności. Ale 52-latek twierdzi, że nie dokonał zbrodni. Nie chce również składać wyjaśnień. Mimo tego sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował go na trzy miesiące. Poszukiwania Aleksandry i Oliwii nadal trwają. Policja z Częstochowy przeczesuje tereny, gdzie ostatni raz widziano 45-latkę. W czwartek (17 lutego) mija tydzień od ich zaginięcia. Mundurowi znów pojawili się na ul. Żyznej, w rejonie ogródków działkowych. Około godz. 14.00 przerwano poszukiwania ze względu na fatalne warunki pogodowe.

Częstochowa. Poszukiwania matki i córki. Policja apeluje o pomoc

Mundurowi z Częstochowy zwrócili się ponownie o pomoc do mieszkańców miasta i wszystkich osób, które mogą coś wiedzieć w sprawie Aleksandry i Oliwii.

Czytaj koniecznie: Częstochowa: Kim jest 52-latek, który miał zabić Olę i Oliwię? Nowe fakty

- Apelujemy do wszystkich osób (znajomych, sąsiadów, współpracowników zaginionej Aleksandry W., kolegów i koleżanek ze szkoły, do której uczęszczała zaginiona Oliwia W., czy też znajomych 52-letniego Krzysztofa R.), które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych lub zatrzymanym 52-letnim Krzysztofie R., które mogłyby pomóc w poszukiwaniach. Zwracamy się do osób, które nie tylko w dniu zaginięcia, ale również wcześniej (kilka, czy nawet kilkanaście dni temu) miały kontakt z zaginionymi lub z 52-latkiem i zwróciły uwagę na jakiś charakterystyczny szczegół, czy spotkały te osoby w nietypowych okolicznościach, by zgłaszały się do najbliższej jednostki policji lub informowały telefonicznie, dzwoniąc pod numer 997 lub 112 - czytamy w komunikacie policji z Częstochowy.

Dalsza część artykułu pod galerią z doprowadzenia Krzysztofa R. - podejrzanego o zabójstwo Aleksandry i Oliwii z Częstochowy.

Policjanci z Częstochowy nadal szukają osób, które wiedzą, co działo się z pojazdem Aleksandry W. w nocy z 10 na 11 lutego.

- Być może zarejestrowany został przejazd srebrnego forda focusa o numerze rejestracyjnym SC1836F - zwraca się policja do osób, które jeżdżą z kamerką samochodową.

- Jeśli masz istotne informacje dotyczące zaginięcia mieszkanek Częstochowy, zadzwoń pod numer 997 lub 112, albo napisz do nas: dyzurny@czestochowa.ka.policja.gov.pl. Osobom przekazującym informacje zapewniamy anonimowość - dodają mundurowi.

Częstochowa. Internauci chcą szukać Aleksandry i Oliwii

Niektórzy sami na własną rękę chcą szukać Aleksandry i Oliwii. Profil Śladem Zaginionych, który publikuje informacje dotyczące osób zaginionych, organizuje wspólną akcję na piątek, 18 lutego. - Szukamy osób chętnych do pomocy, być może znajdą się także ratownicy, którzy chcieli by dołączyć. Warunek konieczny - osoby chcące pomóc muszą być pełnoletnie! Zbiórka jest o godzinie 9:00 na ul. Rzecznej przy rzece Konopka w Częstochowie, lub Gronowej przy działkach ROD Przyjaźń. Będzie przeszukiwany teren działek oraz okolic, w związku z czym bardzo prosimy o odpowiedni ubiór- nieprzemakalne obuwie oraz strój dostosowany do pogody.Teren nie będzie łatwy - czytamy w poście na Facebooku.

Częstochowa: Sprawa Aleksandry i Oliwii. Najnowsze fakty

Doprowadzenie na posiedzenie aresztowe Krzysztofa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany