Krzysztof R. usłyszał kolejny zarzut! Sprawa zaginięcia Aleksandry i Oliwii z Częstochowy

2022-02-21 11:34
Pomagał Aleksandrze i Oliwii na działce. Dlaczego Krzysztof R. zabił. Policja wciąż szuka ciał
Autor: POLICJA, ARCHIWUM Pomagał Aleksandrze i Oliwii na działce. Dlaczego Krzysztof R. zabił. Policja wciąż szuka ciał

Szok! Prokuratura postawiła Krzysztofowi R. kolejny zarzut. Wcześniej mężczyzna usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa Aleksandry i Oliwii z Częstochowy. Policja wciąż prowadzi poszukiwania kobiet, w które zaangażowane są między innymi psy tropiące, grupy poszukiwawczo-ratownicze i płetwonurkowie.

Krzysztof R. usłyszał kolejny zarzut! Sprawa zaginięcie Aleksandry i Oliwii z Częstochowy

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie przedstawiła Krzysztofowi R. kolejny zarzut. - Ogłosiliśmy podejrzanemu kolejny zarzut. Dotyczy on bezprawnego zainstalowania kamery w mieszkaniu pani Aleksandry. Mężczyzna nie przyznał się także do tego zarzutu - mówi prok. Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Prokurator budzik nie precyzuje, czy kamera zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, była zainstalowana w pokoju nastoletniej Oliwii.

Przeczytaj koniecznie: Krzysztof R. nagrywał nastolatkę? Na jaw wychodzą nowe fakty

Tymczasem policja wciąż prowadzi poszukiwania w okolicach Romanowa, wsi w powiecie częstochowskim. To między innymi w tej okolicy był widziany samochód pani Aleksandry, ford focus dokładnie 10 lutego.

Przeczytaj także: Poruszający apel taty Oliwii. "Każdy dzień to nadzieja"

"Zawęziliśmy rejon poszukiwań dzięki bardzo intensywnej pracy policjantów operacyjnych, bo to przede wszystkim jest mozolna praca, której nie widać, a która przynosi najwięcej informacji w sprawie" - powiedziała w poniedziałek PAP rzeczniczka częstochowskiej policji podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

Nowy trop w sprawie zaginięcia matki i córki z Częstochowy. Policja prowadzi poszukiwania Aleksandry i Oliwii

Od niedzieli 20 lutego policja prowadzi poszukiwania Aleksandry i jej córki Oliwii tam, gdzie był widziany samochód kobiety, czyli na DK91 w pobliżu Romanowa, wsi w powiecie częstochowskim, w kierunku Katowic. O nowym tropie w śledztwie poinformowała policja. I to właśnie ten teren jest przeczesywany od wczoraj.

"W wyniku intensywnie prowadzonych działań kryminalni ustalili, że samochód marki ford focus o numerze rejestracyjnym SC1836F, należący do zaginionej Aleksandry Wieczorek, 10 lutego miał wyjechać z Częstochowy drogą krajową numer 91 (dawniej DK1 - "gierkówka") w kierunku na Katowice, gdzie widziany był w Kolonii Poczesnej, Wrzosowej i Romanowie" - informuje policja.

Policjanci i strażacy rozpoczęli poszukiwania od przeczesywania duktu leśnego w pobliżu głównego skrzyżowania w Romanowie. Na miejscu pracują policjanci z KGP, Częstochowy i Katowic. Wkrótce na miejscu mają pojawić się także policjanci z Wrocławia z psami tropiącymi.

Tylko w piątek i w sobotę w Częstochowie w poszukiwania Aleksandry i Oliwii było zaangażowanych 120 wolontariuszy, strażaków, a także członków grup poszukiwawczych. Przeczesano ok. 100 hektarów terenu. Niestety, bezskutecznie. Nie udało się bowiem trafić na żaden ślad zaginionych.

Zdaniem prokuratora, odnalezienie ciał Aleksandry i Oliwii "zależy w dużej mierze od postawy podejrzanego".

Zaginięcie matki i córki z Częstochowy. Policja poszukuje Aleksandry i Oliwii.

Najważniejsze fakty w sprawie zaginięcia Aleksandry i Oliwii z Częstochowy

Przypomnijmy najważniejsze fakty. Aleksandra (45 l.) i Oliwia (15 l.) zaginęły w czwartek, 10 lutego. Matka 15-latki miała być po raz ostatni widziana na ogródkach działkowych. Tego dnia nastolatka nie mogła się do niej dodzwonić, o czym poinformowała babcię. Potem urwał się kontakt także z nią. Najprawdopodobniej wyszła z psem na spacer i wówczas doszło do jej tajemniczego zniknięcia. Policjanci rozpoczęli poszukiwania, które trwały kilka dni. Przeczesywano ogródki działkowe i inne miejsca, gdzie mogły przebywać zaginione.

Przeczytaj koniecznie: Kim jest Krzysztof R.? Zabójca skrywa wielką tajemnicę

Nowe fakty pojawiły się w tej sprawie we wtorek, 15 lutego. Prokuratura poinformowała, że zatrzymano 52-letniego mężczyznę. Rozpoczęto postępowanie w sprawie bezprawnego pozbawienia wolności. Poszukiwania nadal były prowadzone. Zaangażowano w nie strażaków, drony, psy tropiące. Niestety, nic to jednak nie dało. Środowy poranek (16 lutego) przyniósł nowe, tragiczne informacje. Prokuratura postawiła zarzut podwójnego zabójstwa Krzysztofowi R., a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

Częstochowa: Sprawa Aleksandry i Oliwii. Najnowsze fakty

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE