Kradzionym autem wjechał w autobus i uciekł. Zostawił rannych ludzi na pastwę losu

2021-01-27 11:54 bw

Mieszkaniec Będzina kierował samochodem pod wpływem alkoholu, a następnie wjechał w autobus linii miejskiej i uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że pojazd był kradziony. Długa lista przewinień 30-latka na tym się nie kończy! Podczas akcji wyszło na jaw, że w pojeździe był jeszcze pasażer. Kierowca zostawił rannego mężczyznę na pastwę losu! Ucierpiała też 60-letnia kobieta, która podróżowała autobusem.

Pijany kierowca w Będzinie. Wjechał kradzionym samochodem w autobus i uciekł

Mundurowi z komendy w Dąbrowie Górniczej w niedzielę, około godziny 14.00, zostali skierowani na ulicę Parkową, gdzie według zgłoszenia miało dojść do zdarzenia drogowego. Policjanci szybko dotarli na miejsce, gdzie po wysłuchaniu relacji świadków ustalili rysopis kierowcy opla, który uciekł bez udzielania pomocy poszkodowanym. - Jak się bowiem okazało, w wyniku wjechania osobówki w tył autobusu, jego 60-letnia pasażerka upadła i straciła przytomność, a 33-letni pasażer opla został w nim zakleszczony. Stróże prawa wraz z przybyłymi na miejsce strażakami i ratownikami zdołali wyciągnąć 33-latka ze zmiażdżonego samochodu. Na szczęście nie odniósł on poważniejszych obrażeń, jednak zarówno on, jak i pasażerka autobusu zostali przewiezieni do szpitala - relacjonują funkcjonariusze. 

Pijany kierowca w Będzinie. Mężczyzna usłyszał zarzuty

Kilka minut później, na jednej z ulic w pobliżu zdarzenia, policjanci z dąbrowskiej prewencji wraz z patrolem drogówki zatrzymali pijanego mężczyznę, odpowiadającego rysopisowi kierowcy opla. - Wtedy też wyszło na jaw, że samochód, którym podróżował został skradziony mieszkańcowi Bytomia. 30-latek został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży pojazdu i nieudzielenia pomocy osobom w stanie zagrożenia życia - mówią policjanci. 

Kamil Durczok stanął przed sądem
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE